Мета Кремля — затягнути світ в імітовані переговори, — Левусь

Красная площадь в Москве, Россия. Фото: gettyimages.com

Риторика Кремля змінюється щодня, але вона неухильно йде однією лінією — неготовності до переговорів і миру. Путін не збирається зупиняти війну. Чи зможе щось змінити Мюнхенська безпекова конференція або зустріч Трампа з диктатором, розповів політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь в ефірі телеканалу FREEДOM сьогодні, 10 лютого.

“Зараз ми бачимо реакцію Кремля, яка йде від Пєскова [прессекретаря Путіна] з приводу спілкування Путіна з Трампом. Вона дещо ухильна багато різних комунікаційних ліній, мовляв, десь там спілкуються в різних напрямах, є сигнали, що якісь виокремлюються люди, як казав Путін, щодо переговорів із Зеленським. Насправді фактично нічого не змінилося. Тобто умови Кремля, про які часто говорять, це умови тільки для початку переговорів. Але це однозначно нав’язування, не йдеться про компроміс”, зазначає спікер.

За словами Левуся, так зване “визнання російських територіальних захоплень” обговорюватися точно не буде, однак Росія від цього меседжу не відходить. Мета Кремля втягнути світ в імітовані переговори.

“Путіну легше було б втягнути світ у переговори, які тривали б, тобто імітувати їх. А змісту в них не було б ніякого, просто за фактом легалізували б окупацію та “інтеграцію” в Російську Федерацію окупованих територій України та її розграбування”, акцентував гість ефіру.

Поки що, судячи з натяків із Кремля, розрахунки щодо швидкого вступу в конструктивний діалог із досягнення миру не виправдалися, стверджує Левусь.

“Російська Федерація в особі Путіна і його оточення не збирається поки що навіть імітувати рух назустріч, зокрема американській стороні. З іншого боку їм, мабуть, не виходить нав’язати волю Вашингтону. Наскільки довго це буде? Це вже інше питання”, каже експерт-міжнародник.

І незважаючи на заяви російської сторони, зустріч Путіна і президента США має відбутися після переговорів Трампа із Зеленським, вважає Левусь.

Він також упевнений, що не варто чекати “прориву” в мирному процесі після Мюнхенської конференції з безпеки.

“Найімовірніше, конкретний план Дональда Трампа все-таки не сформовано. Конкретика, яку ми бачимо, ґрунтується на українському плані перемоги, де був пункт про можливість розроблення рідкоземельних металів спільно з Україною. Цей пункт взято в роботу американською стороною, про що сказав Трамп. І другий момент про післявоєнне облаштування та участь Європи в гарантіях безпеки. Як на мене, це те, що намітилося в плані Трампа. І до встановлення миру, м’яко кажучи, дуже далеко”, вважає гість ефіру.

Також, за словами директора Центру суспільних досліджень “Український меридіан”, усе ще зарано говорити про єдину позицію Європи щодо питання України. Однак точно можна сказати, що допомога з боку європейських держав не припиниться.

“Підтримка України збережеться. Тенденції, які є, — перші “Міражі” [французькі винищувачі], які прибули вчасно, посилення тиску на Російську Федерацію через нафтову сферу. Це, до речі, теж частина “миру через силу”. Тому, думаю, що поки що триває вироблення [спільної позиції]”, резюмував спікер.

Читайте такожМеседж “мир через силу” стане основним на Мюнхенській конференції, — посли G7

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський очолить українську делегацію на Мюнхенській безпековій конференції, яка відбудеться з 14 до 16 лютого. 

Прямий ефір