Мешканці Криму втрачають лояльність до російської окупаційної влади, — подробиці розповів Чубаров

Рефат Чубаров. Фото: Facebook

Населення Криму втрачає лояльність до окупаційної влади, переважно через економічні труднощі, погіршення медичної системи та загрозу мобілізації в російську армію. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Якщо ми візьмемо великі групи людей, які в перший час окупації, скажімо так, досить лояльно ставилися до самої окупації — “російської влади”, то тепер вони змінюють своє ставлення. Головна причина, звичайно, економічна — зростання цін. Не вирішення “владою” багатьох соціальних питань, погіршення медицини. Це все наслідки війни”, — сказав він. 

Ще людей у Криму “змушує протверезіти” загроза мобілізації в російську армію, каже Чубаров.

“Крим щодня ховає мешканців, які або з власної волі уклали контракт із російською армією, або, як правило, таких більшість — були мобілізовані і загинули. Тепер ці похорони змушують кримське суспільство, скажімо так, одуматися”, — наголосив він.

Глава Меджлісу зазначив, що, найімовірніше, після президентських виборів російська влада оголосить про нову хвилю мобілізації.

“Я знаю про дуже тяжкі очікування кримського суспільства. Вважається, що після так званих виборів по всій території Росії і, перш за все, на окупованих українських територіях, може відбутися масова мобілізація чоловіків призовного віку. І зараз ми відзначаємо знову деякий від’їзд людей, який може посилитися з наближенням березня 2024 року”, — резюмував Рефат Чубаров.

Читайте також: ЗСУ проводять дистанційну деокупацію Криму, — заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу

Нагадаємо, понад 5 тисяч випадків порушення прав людини було зафіксовано в Криму за час російської окупації. Переважно репресії стосуються представників кримськотатарського народу. Про це заявив активіст і правозахисник Алім Алієв під час міжнародної конференції “Крим глобальний. Розуміння України через Південь”.

Прямий ефір