Ініціатива Організації Об’єднаних Націй щодо готовності надати свої послуги посередництва в питанні демілітаризації Запорізької АЕС багато в чому залежить від того, під чиїм контролем перебуватиме станція. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт із комунікацій Міжнародного центру протидії російській агресії Дмитро Громаков.
На думку експерта, таке посередництво потребує більш ретельного розгляду його механізму.
“Що таке посередництво ООН у забезпеченні ядерної безпеки? За великим рахунком, Росія, навіть якщо погодиться, це що означає, що Запорізька АЕС перейде у власність ООН? І хто контролюватиме, відповідатиме за її безпеку надалі — ООН чи Україна, ООН чи Росія? Якщо це буде ООН, то, значить, можливо, всі об’єкти тоді передамо ООН для того, щоб вони не становили якоїсь загрози, і ООН контролювала всі ядерні об’єкти? Або ж ми все-таки визнаємо суверенітет над Запорізькою АЕС України, її відповідальність за безпеку і за те, щоб АЕС працювала… Тому тут дуже велике питання до того, як уся ця ініціатива гратиме залежно від того, хто контролює АЕС”, — сказав Громаков.
Він також вважає, що візит в Україну генсека ООН — це підтвердження ролі України як одного з основних гравців у галузі продовольчої безпеки.
Читайте також: Третій візит генсека ООН за час війни до України — що обговорили з президентом і про що заявили (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше Організація Об’єднаних Націй в особі генсека Антоніу Гутерріша запропонувала Україні посередництво для повної демілітаризації ЗАЕС, яка захоплена російською окупаційною армією.