Медики рятують українських захисників після ураження холодом — застосовують нові технології лікування (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Медики все частіше застосовують до постраждалих військових термінологію “уражені холодом”. Українські захисники потрапляють до лікарень з обмороженням кінцівок, адже стримують ворога за будь-яких умов. Для того, щоб допомогти українським солдатам, лікарі застосовують нові технології лікування, повідомляє FREEДОМ.

Військовослужбовець Збройних сил України Олександр на фронт пішов добровольцем ще у квітні. Зізнається, страх за своє життя відсутній, коли стоїш на позиціях. Насамперед думаєш про те, як стримати ворога. До лікарні його привезли з окопу. Попри страшний холод, воїн майже тиждень без відпочинку та сну тримав оборону на замерзлій землі.

“Щоб захищати свою країну, щоб ми не захищали тут біля Дніпра, тому й пішов. Стояли на позиціях 6 днів, відморозили пальці на кінцівках”, — сказав Олександр.

Бійців, яких привозять з обмороженнями, медики називають “уражені холодом”. Лікарі констатують, що відколи температура суттєво опустилася нижче нуля, таких пацієнтів побільшало, адже військові, ризикуючи життями, стримують ворога до останнього. Тож у тилу хірурги роблять усе можливе, аби врятувати солдатів.

“Маємо можливість відновлювати поранені кінцівки, запобігати ампутаціям, лікувати опіки, що перевищують 50-60%. І інші поранення лікуємо тут. Наразі вже є кілька хворих, уражених холодом”, — розповів лікар Сергій.

У Центрі термічної травми та пластичної хірургії працюють із важкими пацієнтами. До війни цей заклад обслуговував жителів Дніпропетровської області, але від початку повномасштабного російського вторгнення він приймає людей із сусідніх областей, а крім того, там рятують військових. У лікуванні застосовують сучасні технології, деякі переймають і в закордонних колег. Нещодавно двоє лікарів із Дніпра повернулися зі стажування, яке відбувалося в європейському опіковому центрі.

“Коштом спонсорів із Німеччини привезли новий апарат, який дає змогу поширювати шкіру під час пересадок, підвищувати ефективність закриття ран шляхом аутодермопластики”, — каже лікар Сергій.

Головне завдання лікарів — врятувати життя пацієнта і зберегти кінцівки. Особливо, кажуть медики, це стосується військових. Адже кожен, потрапляючи на лікарняне ліжко, бажає не просто одужати, а й повернутися в стрій.

Читайте також: “Поставимо ногу і поїдемо далі воювати”: поранені воїни ЗСУ готові повернутися в бій після реабілітації (ВІДЕО)

Прямий ефір