Маємо сьогодні вагомий здобуток у русі України у ЄС, — Зеленський наприкінці 849-го дня війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Україна має позитивний результат на шляху до вступу у Європейський Союз. По це сьогодні, 21 червня, у вечірньому зверненні до громадян розповів президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Сьогодні — слова нашої вдячності. Зокрема, усій команді України, яка працює заради нашої держави та людей на європейському напрямі. Маємо сьогодні вагомий здобуток у нашому русі у Євросоюз — те, що ми й планували на це півріччя, повністю реалізовуємо. Євросоюз затвердив переговорну рамку для України — багато за це боролися на різних рівнях. І саме цією рамкою визначається формат і порядок перемовин про вступ із нашою державою. І вже наступного тижня перемовини фактично розпочнуться. Це реально історичні речі. Україна є й буде частиною єдиної Європи завжди. Сьогодні я затвердив склад делегації України для початку перемовин про вступ”, — сказав він.

Глава держави привітав народ Молдови та президентку Маю Санду з затвердженням переговорної рамки й для цієї країни. Важливо, щоб кожна країна, кожне суспільство, яке реально сповідує європейські цінності та прагне європейської сили, були в об’єднаній Європі, зауважив він.

Зеленський провів телефонні перемовини з президентом Польщі Анджеєм Дудою, подякував за підтримку України: й оборони, й руху у Євросоюз, і глобальної ініціативи — Саміту миру.

“Ми обговорили подальші спільні кроки, різнопланові кроки. Зокрема позиції перед самітом НАТО у Вашингтоні. Ми готуємо також подальші кроки щодо реалізації пунктів формули миру. Ми цінуємо й те, що Польща може допомогти нам із залученням інших держав — тих, хто поки не приєднався до спільної міжнародної роботи заради миру. Зусилля кожного можуть дати результат для всіх”, — повідомив президент.

Велику увагу глава держави приділив фронту. Були заслухані доповіді голови Служби зовнішньої розвідки Олега Іващенка, головнокомандувача Збройними силами України (ЗСУ) Олександра Сирського.

“Пишаюся всіма нашими людьми, які надзвичайно стійко, надзвичайно хоробро зараз відбивають російські штурми. Харківщина — ситуація стала ще більш стабілізованою. І це — заслуга наших воїнів. Донеччина — надзвичайно складно. Особливо це Покровський напрямок — десятки російських атак щодобово. Дуже важливо вистояти там, знищувати окупанта й не давати Росії жодного приводу сподіватися на те, що у війні проти України Росії щось вдасться. Ми можемо й повинні вибивати для України результат. В усьому. Завжди. Коли є можливість, коли є шанси й коли ми самі зобов’язані створювати для себе шанси на перемогу. На успіх України”, — розповів президент.

Зеленський подякував українській збірній по футболу за перемогу у матчі проти Словаччини на Євро-2024.

“Щоразу, коли хлопці тиснуть, намагаються, прагнуть перемогти, все вдається. Я говорив сьогодні з ними перед матчем, і з Сергієм Ребровим, і з Андрієм Шевченком, з хлопцями. Дуже сподівався, що буде хороший результат для України, для наших людей, для того, щоб усіх підтримати. На шляху до нашої перемоги кожна перемога потрібна. І сьогодні цей результат збірної є!”, — резюмував він.

Читайте також: Найближчим часом Україна укладе з Польщею безпекову угоду — подробиці

Прямий ефір