Має бути знайдений компроміс: про майбутнє відносин Києва і Будапешта висловився політолог

Прапори ЄС та Угорщини. Фото: gettyimages.com

Роль держави, яка тимчасово головує в Раді ЄС, не слід переоцінювати, проте її вплив на порядок денний організації, особливо інформаційний, завжди буде значним. Тому важливо в рамках головування Угорщини та з огляду на євроінтеграцію України налагодити діалог і згладити розбіжності між Будапештом і Києвом. Про це сьогодні, 2 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Не варто переоцінювати роль держави, яка головує в Раді ЄС на ротаційній основі. Але, звісно, ми розуміємо, що Орбан впливатиме на порядок денний, насамперед інформаційний”, сказав він.

У цьому контексті політолог відзначив схожість гасла Угорщини “Зробимо Європу великою знову” з гаслом кандидата в президенти США Дональда Трампа “Зробимо Америку знову великою”.

“Після брифінгу президента Зеленського і прем’єра Орбана, в принципі, принаймні, пан Орбан не висловлював якихось слів проти подальшої євроінтеграції України”, звернув увагу Чаленко. 

Однак, він нагадав, що перед візитом до Києва, угорський прем’єр Віктор Орбан висунув 11 вимог щодо прав меншин в обмін на підтримку початку перемовин щодо вступу України до ЄС.

“Але якщо ми націлені на підписання двосторонньої угоди між Угорщиною та Україною, різкі кути мають бути згладжені, і має бути знайдений компромісний варіант. Принцип взаємності має підтримувати співробітництво наших країн; в іншому разі Орбан просто не має права продовжувати гнути свою лінію так, як це було раніше. Отже, або конструктивні відносини між двома країнами, або такі відносини не мають права існувати”, резюмував Ігор Чаленко.

Читайте також: Підводні камені візиту глави Угорщини Віктора Орбана до Києва — аналіз експертів

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, який 2 липня прибув в Україну — вперше за 12 років.

Прямий ефір