Матиме на 50% більше озброєння, ніж базова модель: про особливості корвета “Іван Виговський” розповів Плетенчук 

Спуск на воду нового корвета "Іван Виговський". Фото: t.me/ministry_of_defense_ua

На початку серпня у Стамбулі спустили на воду ще один корвет класу Ada “Гетьман Іван Виговський”, який Туреччина будує для Військово-морських сил України. Він буде оснащений системами озброєння — їх буде на 50% більше, ніж на стандартному серійному кораблі такого класу. Корвет посилено з урахуванням нинішніх реалій війни на морі. Про це сказав речник ВМС ЗС України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 8 серпня. 

Процес будівництва суден для українських Військово-морських сил триває планово, згідно з концепцією розвитку ВМС. І, попри складну ситуацію у 2022 році, контракт із Туреччиною все одно було підписано, акцентував Плетенчук.

Він нагадав, що будівництво подібних кораблів займає досить багато часу. Корвет “Іван Виговський”, за словами речника, споруджували два роки. Тепер його належить озброїти.

“Після цього тільки на судно зайде команда, яка пройде підготовку. Вона повинна буде нести службу на ньому без бойового застосування досить довгий час, як мінімум рік за стандартами Турецької Республіки, в якій корвет є серійним кораблем”, — зазначив гість ефіру. 

Для ВМС ЗСУ це дуже важлива нова одиниця, бо інтереси України, як морської держави, переоцінити неможливо, акцентував Плетенчук.

“Україна критично залежна від морського експорту. До повномасштабного вторгнення Росії це було до 90% загального експортно-імпортного потоку. Відповідно, інтереси України в Чорному морі і за його межами насправді дуже великі. І забезпечувати їх повинні, відповідно, Військово-морські сили. Для цього ми повинні мати повноцінний флот”, — сказав спікер. 

Він нагадав, що створення морського флоту — процес найскладніший в армії будь-якої країни світу. І за вартістю, і за складністю.

За словами Плетенчука, вже зараз триває підготовка екіпажів, відповідно до штатного розкладу. Військовослужбовці проходять індивідуальну підготовку, кожен навчається конкретної спеціальності.

“На кораблі багато бойових частин, які відповідають за різні функції корабля. Починаючи від зв’язку і закінчуючи судноводінням і системами озброєння, яких на цьому кораблі на 50% більше, ніж на стандартному серійному судні класу Ada. Ці модернізації були внесені вже в процесі будівництва. Тобто він був посилений з урахуванням тих реалій війни на морі, які ми маємо зараз, з урахуванням сучасних воєн загалом”, — пояснив речник ВМС ЗСУ.

Після того, як члени екіпажу закінчать індивідуальну підготовку, почнеться групова, коли вони безпосередньо почнуть нести службу на кораблі.

“Бо 100 людей у морі, у бойовому стресі, у шторм мають бездоганно виконувати свої обов’язки. Така майстерність відточується. У цьому і є суть професії військового моряка”, — доповнив Плетенчук.

Читайте також: Завдання корвета “Гетьман Іван Виговський” — боротьба з підводними човнами: про особливості корабля розповів Риженко

Нагадаємо, 1 серпня у Стамбулі спустили на воду український корвет “Гетьман Іван Виговський”, який, як і “Гетьман Іван Мазепа”, через російську агресію будувався в Туреччині. Будівництво кораблів здійснюється в межах угоди, яку Київ і Анкара уклали ще 2020 року. Корвет “Гетьман Іван Виговський” буде прийнято на озброєння орієнтовно 2026 року.

Прямий ефір