Справжня “мати” для бойових безпілотників Збройних сил України: потужна машина здатна піднімати в повітря ударні дрони, запускати їх і виконувати функції ретранслятора. Це дозволить FPV-дронам знищувати ворога на ще більшій відстані, ніж раніше, інформує FREEДОМ.
Спочатку необхідно з’єднати носій із ударним безпілотником.
“Цей дрон — це матка. Зверху встановлюється ретранслятор, а знизу кріпиться сам дрон із бойовою частиною. Ми відключаємо сервопривід. Під’єднуємо його. Зчеплення відбулося”, — пояснює співзасновник благодійного фонду Данило Галеткін.
Потім пілоти перевіряють зв’язок, і коли все гаразд, готові до польоту. Головне — це злагоджена робота.
“Злагоджена робота пілотів, також тих, хто споряджає. Загалом, усієї команди. Ну що, летимо противника вибивати?”, — каже Данило Галеткін.
Цей пристрій легко піднімає в небо FPV-дрон з умовним боєприпасом, а на потрібній висоті відпускає його. Після від’єднання — літальний апарат автоматично переходить під контроль оператора.
Сам винахід — це такий собі підсилювач зв’язку, а отже — радіус застосування ударних дронів істотно збільшується, і вони можуть залітати на далеку відстань у прифронтову зону противника та вже там атакувати тилові об’єкти, техніку і живу силу.
“За рахунок того, що на цьому дроні встановлюються спеціальні антени для відео та управління, які посилюють сигнал, цей дрон може летіти ще на десятки кілометрів далі. Це ефективне озброєння, що допомагає і відбивати штурми, і проводити штурмові дії. Умовно — це як заміна артилерії”, — наголошує співзасновник благодійного фонду Руслан Легкий.
Якщо мішеней для атаки не виявлено, апарат може повернутися. У повітрі носій дронів здатний зависати на 40 хвилин. Утім, на нього можна встановити два акумулятори — тоді він працюватиме вдвічі довше.
“У кожного дрона своя функція, свої цілі. Є завдання, коли потрібно виконувати на відстані від нуля до 25-30-40 кілометрів. Ці дрони дуже ефективні, тому що їхня вартість у співвідношенні з тим же “Мавіком” — у рази дешевша”, — зазначає Руслан Легкий.
Розробники повідомляють, що носій для дронів постійно вдосконалюється. Поточна модель може нести вантаж вагою близько чотирьох кілограмів. Але наразі вони працюють над новим апаратом, здатним піднімати в небо вдвічі більшу вагу. Це дасть змогу дронам летіти далі й ефективніше знищувати противника.
“Ми разом із військовими його випробовували. Багато є цікавих рішень, про які не можемо сказати, але ми вже їх доопрацювали, і ці рішення дають можливість залітати вглиб супротивника, вдвічі далі”, — каже чоловік.
Є й інші ударні безпілотники, які знищують російських окупантів уночі, оснащені тепловізійними камерами.
“Дрон із тепловізійною камерою. Його використовують зазвичай вночі, щоб вражати техніку і живу силу ворога, тому що зараз його логістика більше відбувається вночі. Вони думають, що в нас немає чим їх дістати. Але є, і дуже ефективно”, — наголошує співзасновник благодійного фонду Руслан Легкий.
Щомісяця волонтери створюють по 500 електронних дронів різних типів. Після випробувань дрони відправляють українським захисникам на фронт.
Читайте також: Прикордонники із загону “Сталевий кордон” відточують майстерність роботи з дронами — репортаж (ВІДЕО)