Масштаби руйнувань і збитків, заподіяних Росією Україні, досі не повністю усвідомлюються у світовому співтоваристві, — Жаліло

Ярослав Жаліло. Фото: ukrinform.ua

У нідерландській Гаазі почала діяти система компенсації збитків, завданих Україні внаслідок повномасштабної агресії Росії. Основна увага приділятиметься тим позовам, які стосуватимуться пошкодження або знищення житлової нерухомості під час війни. Очікується, що загалом у цій категорії надійде від 300 тис. до 600 тис. заяв. Про це сьогодні, 2 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ говорили з доктором економічних наук, заступником директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярославом Жаліло.

“Річ у тім, що кількість заявок буде досить великою. Думаю, що навіть міжнародне співтовариство ще не цілком усвідомлює всі масштаби руйнувань і збитків, які Росія продовжує завдавати Україні. І позови, які зараз надійдуть до Гааги, вони допоможуть предметно відчути масштаби трагедії цієї війни”, — сказав він.

Паралельно з цим, згідно з його оцінкою, процес розгляду позовів українців не буде швидким.

“Процес зав’язаний безпосередньо на наявності ресурсів для формування компенсацій. Оскільки рішення з цього приводу ще немає, то, відповідно, поки що йдеться про правовий механізм. Це означає накопичення інформації та рішень”, — пояснив експерт.

Однак сама процедура вкрай важлива в політичному аспекті, акцентував Жаліло.

“Це одна з таких, може, перших, реально міжнародно-правових цеглин у формуванні майбутньої відповідальності Росії, як країни агресора, за ті злочини, які вона вчинила й продовжує чинити”, — наголосив Ярослав Жаліло.

Читайте також: У Києві відкрили Офіс Реєстру збитків, завданих Україні — цілі та завдання

Нагадаємо, у Києві 22 березня відкрився Офіс Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України. Працюватимуть там юристи та комунікаційники.

Прямий ефір