Люди, які потрапили під коток путінських репресій, і водночас не пов’язані з політичними структурами й не зверталися до правозахисників, залишаються поза новинним порядком денним. Про їхнє переслідування може стати відомо лише тоді, коли справа дійде до суду. Тому можна припускати, що масштаб репресій у Росії більший, ніж про це повідомляється. Про це сьогодні, 8 серпня, заявила російська правозахисниця, засновниця проєкту “Ковчег” Анастасія Буракова у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Я думаю, що репресії набагато більші, ніж ті, про які пишуть у новинах або про які випадково дізнаються журналісти, правозахисники. Люди, які не були інтегровані в політичні структури, можливо не знають про існування правозахисних організацій, потрапляють під коток репресій з адвокатом за призначенням, і, відповідно, ніхто про їхні кейси не знає”, — зазначила правозахисниця.
Натомість російські журналісти та правозахисники ведуть моніторинг сайтів судів за номерами репресивних статей, оскільки на стадії передачі справи до суду можна про неї дізнатися. Відстежують, зокрема, справи за статтею про держзраду. А її інкримінують за різні дії, наприклад, за допомогу українським біженцям.
“Держзрада — за будь-які дії на підтримку України: за донати українським біженцям, я вже не говорю про донати, наприклад, для української армії, які відстежуються моментально. Ці справи ФСБ особливо страшні, тому що вони закриті. Нічого неможливо дізнатися із судового процесу. Щось малюють для статистики, щось, бо якась взаємодія була: наприклад, людина переказувала гроші на допомогу українським біженцям або взаємодіяла, наприклад, з українськими Telegram-ботами. Це намагаються рахувати правозахисники, але скільки таких справ ми, на жаль, сказати не можемо”, — прокоментувала Анастасія Буракова.
Читайте також: Неугодним у путінській Росії може стати кожен: нові випадки репресій Кремля