Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте стане новим генеральним секретарем НАТО. Його кандидатуру сьогодні, 26 червня, затвердили посли країн Альянсу на засіданні Північноатлантичної ради в Брюсселі, повідомляє FREEДОМ.
Рютте мріяв бути композитором, а став одним із найавторитетніших політиків сучасності. Протримався в прем’єрському кріслі 13 років — найдовше в історії Нідерландів і пережив не одну урядову кризу. Марка Рютте позаочі називають “заклинателем і дуже вправним перемовником.” Політику — 57 років. Він приймає поважних гостей у великій резиденції, а сам скромно живе у квартирі. На роботу майбутній генсек НАТО їздить велосипедом і раз на тиждень викладає уроки історії в місцевій школі. А тепер він очолить найпотужніший військово-політичний союз планети.
“Для мене велика честь бути призначеним генеральним секретарем НАТО. Альянс є і залишатиметься наріжним каменем нашої колективної безпеки. Очолити цю організацію — відповідальність, яку я сприймаю з усією серйозністю. Я вдячний усім союзникам за довіру”, — заявив Рютте.
Стійкий союзник України та нещадний критик Росії з початку великої війни Марк Рютте чотири рази відвідував Київ. Саме під його керівництвом Нідерланди стали одним із лідерів з підтримки Києва серед країн Європи. Саме Рютте підтримав передачу українським Силам оборони артилерії, дронів, боєприпасів. А в останні місяці на посаді прем’єра він підписав угоду про гарантії безпеки з Україною. Від Амстердама Київ отримає й перші винищувачі F-16. Марк Рютте переконаний: поразка Росії на полі бою — єдиний шлях до встановлення миру в Європі. Новий генсек підтримує і членство України в НАТО.
“У боротьбі за правду і справедливість ми стоїмо поруч з Україною пліч-о-пліч. Тут і зараз ми продовжимо надавати військову, фінансову та гуманітарну підтримку. Шукаємо інші способи як допомогти. Україна повинна перемогти! Людство має перемогти! Мир і справедливість мають перемогти!” — наголосив Рютте.
Переконаний атлантист Марк Рютте майже одразу став фаворитом серед кандидатів на посаду нового керівника НАТО. Він сам запропонував свою кандидатуру і швидко заручився підтримкою ключових членів Альянсу. Проти його призначення до останнього виступали лише три країни — Угорщина, Словаччина та Румунія. Але їхню позицію теж вдалося переломити.
“Страшна війна в Україні, яка впливає і на нашу безпеку, нестабільність у світі вплинули на моє рішення. Крім того, у мене була підтримка серед інших політиків, які були переконані, що я міг би це зробити. Тож я почав думати про посаду ще минулого літа і запропонував свою кандидатуру”, — пояснив Рютте своє рішення стати кандидатом на посаду генерального секретаря НАТО.
Новому генсеку НАТО доведеться долати чимало викликів: продовжувати підтримку України, зберегти єдність країн-союзниць, протистояти популістам, посилювати обороноздатність НАТО. До нових повноважень Марк Рютте приступить з 1 жовтня, а до цього часу обов’язки продовжить виконувати Єнс Столтенберг.
Читайте також: Найнагальнішим завданням буде посилення підтримки України: які очікування Києва та партнерів від саміту НАТО
Нагадаємо, Північноатлантична рада обрала Марка Рютте новим генеральним секретарем НАТО.