Мало хто у світі хоче досягти завершення війни на невигідних для України умовах — думка політолога-міжнародника

Ілюстрація: dw.com

Дискусії, які здаються підштовхуванням України до мирних переговорів із РФ на невигідних для Києва умовах, продиктовані цілком зрозумілим бажанням швидко закінчити війну. Це також може говорити про наявні ілюзії щодо Росії та побоювання розширення війни. Саме тому йде “пошук швидких рішень”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

“Я думаю, що мало хто у світі хоче саме досягти невигідних умов для України. Насправді це те, що Стефан Цвейг називав “нетерпіння серця”: тобто розв’язати проблему швидко… Просто щоб швидше вона пішла з твого ока, ніби вона розв’язана, ніби її немає. І все. І можна на цьому заспокоїтись. І знову ж таки, хтось має оману, хтось просто не уявляє, що таке Російська Федерація досі. Хоча, звісно, ​​це теж дивно, що після всіх дій Російської Федерації хтось вважає, що з нею можна якось компромісно розмовляти чи домовлятися”, — коментує він.

Левусь додає, що в дискусіях про завершення війни важливо не забувати про міжнародне право, згідно з яким Росія є агресором.

“І в рішеннях треба виходити з цього, а не з образів боксерів у клітинах, що виснажені, і потрібний рефері. Є правила, за якими це все має робитися. Я думаю, що зараз якраз той час, коли треба нагадувати про ці правила”, — наголосив політолог-міжнародник.

Він також зазначив, що всі заяви, які лунають із Москви, демонструють, що Росія не збирається зупинятися і відмовлятися від своєї агресивної політики. Переговори Кремль розглядає як один із інструментів досягнення цілей “спеціальної військової операції”.

“Росія продовжує свою агресивну політику, і в планах нічого іншого немає. А переведення в переговорний процес вони бачать лише для того, щоб уже без втрат на полі бою добиватися просування своїх тих самих інтересів, а саме знищення української ідентичності, згортання України та створення передумов для продовження агресії. Бо коли Медведєв говорить на з’їзді “Єдиної Росії” про те, що увійдуть нові регіони до складу Російської Федерації, хто його знає, що він насправді має на увазі. Може, він про якийсь “Прибалтійський федеральний округ” говорить. І після 2014 року, і після 2022-го однозначно зрозуміло, що Росія може виконувати всі свої погрози”, — прокоментував Дмитро Левусь.

Читайте також: Путін не збирається відмовлятися від ідеї відновлення Російської імперії в межах колишнього СРСР, — Айзенберг

Нагадаємо, раніше верховна представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас заявила, що тиск на Україну для того, щоб схилити її до дуже ранніх переговорів з Росією, не на користь Європейського Союзу.

Прямий ефір