Санкції проти Росії на тлі її можливого повномасштабного вторгнення до України повинні бути своєчасними та ефективними, а сподіватися на конструктивні рішення від глави Кремля не варто.
Таку думку в програмі “Топшоу” телеканалу UA висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (2016-2019 рр.) Георгій Тука.
“Попри те, що я є доволі жорстким та системним критиком чинної влади, мушу чесно визнати, що я погоджуюся з цими двома тезами, які останнім часом висловлює президент Зеленський щодо введення санкцій. Зокрема, що треба вводити санкції “до того, як”, а не “після того, як” (раніше – повномасштабного вторгнення РФ до України, – ред.). І погоджуюсь із тезою, що маленьких інтервенцій не буває“, – зазначив він.
Серед меседжів американського лідера Тука акцентував на неодностайності країн НАТО щодо дій у разі повномасштабного вторгнення російських військ до України.
“На мій погляд, від президента Сполучених Штатів надійшло публічне визнання того, що країни НАТО не мають одностайного спільного плану щодо реагування на можливі події (вторгнення Росії до України, – ред.) шляхом введення тих чи інших санкцій”, – продовжив він.
Санкції проти країни-агресора повинні бути своєчасними.
“По-друге, мене відверто дещо обурила теза, що, мовляв, санкції мають бути диференційованими, зважаючи на масштаби вторгнення. І от у контексті цієї фрази прозвучала, відповідно, заява Зеленського (про оперативне введення санкцій, – ред.). З такою заявою я також погоджуюся. Мене теж як українця і громадянина не дуже задовольняє така позиція наших партнерів”, – наголосив Тука.
Крім того, він зазначив, що було б неефективно очікувати від президента Росії Володимира Путіна раціональних рішень.
“На запитання, чи відбудеться найближчим часом вторгнення Росії до України, Джозеф Байден відповів приблизно наступне: ризик є, остаточне рішення залежить від однієї людини в світі – це президент Росії Путін. Ця людина не завжди послуговується під час ухвалення рішень раціо, і доволі часто ці рішення залежать від того, в якому настрої прокидається Путін. І я відчув дисонанс. Наші американські партнери заявляють, що зараз вони оприлюднюють певні санкції, і от, якщо вони будуть введені, тоді: Путіне, знай, що на тебе чекає, умовно кажучи, пекло. Водночас президент США публічно каже, що Путін часто під час ухвалення рішень не ґрунтується на раціо-засадах. То який коефіцієнт корисної дії у тому, щоб намагатися достукатися раціональними методами впливу до такої людини?”, – підсумував Тука.
Нагадаємо, Володимир Зеленський прокоментував слова Джо Байдена, зазначивши, що “незначних агресій і маленьких народів не буває”.
Читайте також: У разі повномасштабного вторгнення до України Росії доведеться дорого заплатити – прогноз Фюле