Ідея Макрона про відряджання військ в Україну стала сенсацією і викликала бурю емоцій. Те, що президент Франції розпочав дискусію з цієї теми, — хороший знак, він може підштовхнути партнерів України до більш рішучих дій. Про це сьогодні, 7 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Володимир Фесенко.
“Позитив є в тому, що Макрон озвучив ідею, про яку раніше боялися навіть думати. З моменту російського повномасштабного вторгнення в Україну на Заході були дві чіткі політичні установки щодо цієї війни: по-перше, допомогти Україні, щоб ми вистояли та не програли в цій війні, друга установка — уникнути прямого військового зіткнення з Росією, зіткнення НАТО і Росії”, — зауважив він.
Фесенко звернув увагу, що Росія є ядерною державою, і в НАТО є три ядерні держави.
“Це ризик глобальної ядерної війни. Тому, звісно, така заява Макрона стала сенсацією, несподіванкою і викликала бурю емоцій та обговорень. Позитив я бачу в тому, що Макрон розпочав дискусію з цієї теми. Спочатку завжди буває слово. Завжди має бути ідея пропозиції, а далі потрібно шукати навколо неї консенсус або компроміс, і потім вже реалізовувати”, — висловив думку політолог.
Він вважає, що Макрон, сформулювавши ідею, яку багато хто сприймає мало не як провокаційну, а, насправді, це — імпульс для дискусії.
“Макрон таким чином підштовхує партнерів до обговорення різних варіантів допомоги Україні, до більш сміливих кроків. У Європі вже замислюються про те, що, можливо, доведеться і самим воювати проти Росії. Тому й Макрон про це говорить”, — додав Фесенко.
Також політолог звернув увагу на мінуси в словах Макрона.
“Тут багато яскравої фрази. Якщо Макрон проявляє лідерство, то треба так і зробити. Це було в більш такій, я б сказав, дипломатичній формі, щоб це не викликало досить масову й очікувану реакцію відмови”, — пояснив він.
Читайте також: Заяву про можливу відправку іноземних військ в Україну прокоментували в Білому домі
Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон закликав союзників України активізуватися.