Лефортовський суд Москви заарештував В’ячеслава Лутора у справі про держзраду та участь у терористичній організації. Про це пише “Медіазона” з посиланням на базу московських судів. Раніше його заарештовували на 15 діб за протоколом про непокору поліцейському. Тоді, згідно з постановою московського Троїцького районного суду, затриманий відмовився пред’явити паспорт. Причини, за якими Лутора звинуватили в держзраді, невідомі, інформує FREEДОМ.
Нагадаємо, у квітні Держдума Росії ухвалила поправки, якими ввела довічне позбавлення волі за державну зраду.
Під час пресконференції після саміту Росія — Африка Путіна запитали про репресії проти росіян. Зокрема, журналіст поставив запитання про соціолога Бориса Кагарлицького, проти якого порушено справу про виправдання тероризму за допис у соцмережі про вибух на Керченському мосту.
Запитали і про режисерку Євгенію Беркович. Її звинувачують за статтею про виправдання тероризму через п’єсу про росіянок, завербованих терористичним угрупованням “Ісламська держава”.
“Людей заарештовано за записані або вимовлені слова. Чи нормально це? Ну, слава Богу, не 37-й рік же в нас?! Або вже дехто, знаєте, думає, а може бути і 37-й рік?”, — запитання Андрія Колесникова, кореспондента газети “Коммерсант”, під час пресконференції.
Путін відповів так:
“Значить, у нас 2023-й. І Російська Федерація перебуває в стані збройного конфлікту із сусідом. І думаю, що певне ставлення до тих людей, які завдають нам шкоди, всередині країни… має бути”, — сказав російський президент.
Експерти аналітичного проєкту Re:Russia відстежили динаміку репресій у Росії і дійшли висновку, що вони стають дедалі жорсткішими.
Це видно по зростанню частки вироків із реальними термінами і різкому збільшенню самих термінів. У 2023 році російські суди за антивоєнну діяльність призначають у середньому понад п’ять років позбавлення волі. Тоді як у перші місяці антивоєнних репресій 2022 року обмежувалися двома роками.
При цьому найчастішим приводом і кримінального, і адміністративного переслідування є висловлювання в соцмережах — їхня частка становить близько 40%.
“Жодних легальних способів протесту в Росії не залишилося. Немає мітингів, неможливо вийти навіть на одиночний пікет. Щоб ти не сказав, щоб ти не написав, щоб ти не зробив — до тебе можуть прийти вже завтра. Така задушлива атмосфера, як зараз у Росії, на мій погляд, цілком собі вже сталінська”, — підкреслила політичний аналітик, головний редактор журналу After Empire Ольга Курносова.
На 67-річного новосибірця завели кримінальну справу за статтями про заклики до тероризму та екстремізму в інтернеті, а також за статтею про заклики до масових заворушень. Причина — два антивоєнні коментарі в соцмережі, повідомляє “ОВД-Инфо”.
Вдома у чоловіка провели два обшуки.
У Свердловській області на дев’ятикласника завели справу про заклики до тероризму. Силовики стверджують, що 16-річний хлопець створив Telegram-канал, у якому “розхвалював диверсантів і закликав інших школярів здійснювати підпали військових комісаріатів”.
В Архангельській області Слідчий комітет викликав 9-річну дівчинку і 10-річного хлопчика на допит як свідків у кримінальній справі проти їхньої матері, яку підозрюють у “дискредитації армії”.
“Слідчий вручив Лідії Прудовській три повістки про виклик на допит: їй самій як підозрюваній, а її дітям як “свідкам”. Сім’я проживає в закритому місті Мирний – біля нього розташований космодром “Плесецьк” і кілька військових частин. У вересні 2022 року Прудовську притягували до адміністративної відповідальності за антивоєнні пости у “ВКонтакте”, — з повідомлення в Telegram-каналі SOTA.
“ОВД-Инфо” повідомляє, що з лютого минулого року до липня 2023 року в Росії здійснили щонайменше 19 тис. 747 затримань за антивоєнну позицію. Найближчим часом очікується 52 суди у політичних кримінальних справах.
Читайте також: Росіяни — не жертви путінського режиму, Путін — створення цієї маси, — Закаєв
Нагадаємо, російська журналістка, директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова повідомила, що кількість політв’язнів путінського режиму наближається до тисячі.