Сили оборони України 28 квітня встановили контроль над островом Нестрига на Херсонщині. Просування українських захисників на півдні підтвердив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, повідомляє FREEДОМ.
Звільнення острова суттєво підвищить якість контрдиверсійних заходів, вважає начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук.
“Це більше тактичне значення. Будь-які локації, які не дозволяють ворогові наближатися до наших позицій, мають значення. Враховуючи, що зазвичай ворог використовує подібні локації, насправді багато таких островів на річці Дніпро, щоб підходити ближче, встановлювати той самий міномет, то це в першу чергу важливо для якості контрдиверсійних заходів, — сказав він в ефірі марафону “Єдині новини”.
Українські розвідники показали кадри знищення новітньої російської антидронової РЛС “Реп’ях”. Станція виявляє безпілотники на відстані 15 кілометрів, а її вартість — 100 тисяч доларів. Також українські військові за допомогою БПЛА виявили місце дислокації російських сил та складу боєприпасів. По ділянці відпрацювали FPV-дрони та 122-мм гаубиця Д-30. В результаті ударів знищено боєкомплект противника, ліквідовано трьох російських окупантів і ще п’ятеро отримали поранення.
На Таврійському напрямку Сили оборони України завдали авіаударів зі скупчення особового складу загарбників.
“Відстежуємо та б’ємо”, — прокоментував опубліковані кадри головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Усього за поточну добу вздовж лінії фронту сталося 93 бойові зіткнення, повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України. Російські окупанти атакували на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському та Оріхівському напрямках. Найгарячішою точкою на карті бойових дій залишається Чаcів Яр Донецької області, де противник протягом дня штурмував українські позиції 27 разів, втім, успіху не мав.
Після виведення українських сил із низки населених пунктів на захід від Авдіївки загарбники так і не досягли тактичних успіхів у цьому районі, пишуть аналітики Інституту вивчення війни. На їхню думку, це говорить про те, що ЗСУ зберігають можливість уповільнювати просування Росії.
“Прибуття українських підкріплень та додаткової техніки змусить російське командування або визнати, що ширше чи глибше проникнення в найближчому майбутньому малоймовірне, або направити до цього району додаткові резерви. Загалом залучення додаткових резервів на цей напрямок означатиме для росіян ризик не досягти успіху на інших, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Водночас в Генштабі Сил оборони Естонії впевнені, що мета Росії — захопити Часів Яр до 9 травня нереалістична.
“До 9 травня вони його точно не візьмуть. З урахуванням того, що від Авдіївки вони просунулися на 10 км, можливо, на 5 км за раз, Часів Яр недосяжний за таких темпів просування. А заняття Авдіївки, або, скажімо, Бахмута, вимагало кілька місяців. Тож це малоймовірно, — цитує видання ERR начальника оперативного відділу Генштабу Сил оборони Естонії Тоомаса Вялі.
Тим часом українські партизани з руху “Атеш” з’ясували, що російські сили намагаються відновлювати неробочу техніку на базі військової частини у Севастополі. За словами агентів “Атеш”, це означає, що загарбник має значні проблеми з наявністю військової техніки.
Загальні втрати армії РФ з 24 лютого 2022 перевищили 467 470 солдатів. Минулої доби ліквідовано 1 320 російських окупантів. Разом з особовим складом українські захисники знищують і техніку супротивника. ЗСУ підбили шість танків, 16 бронемашин, 37 артсистем, одну РСЗВ та дві системи ППО. Крім цього, Сили оборони збили 21 БПЛА супротивника.
Читайте також: Сили оборони блокують подальше просування окупантів до Годинникового Яру, — аналітик щодо ситуації на Бахмутському напрямку