Майже 1 трлн рублів заборгували росіяни за ЖКГ: ціни продовжують зростати (ВІДЕО)

Скриншот: uatv.ua

За себе та за сусіда оплачуватимуть комунальні послуги жителі РФ вже цієї весни. При тому, що у 2022 році їм двічі підіймали вартість ЖКГ, а цього, всупереч обіцянкам, комуналка знову подорожчала, повідомляє FREEДОМ.

Пенсіонерка з Іжевська (Республіка Удмуртія, РФ) Меланія тепер платить за житлово-комунальні послуги вдвічі більше, ніж раніше: замість 2,5 тис. рублів — 5,5 тис.

“Ми поки що з чоловіком удвох, ми вже у віці, ми можемо заплатити одразу суму, а є ж пенсія набагато менша у людей”, — каже російська пенсіонерка Меланія Іванська.

2022 року уряд РФ підіймав ціни на послуги ЖКГ двічі, обіцяючи при цьому не індексувати їх у 2023-му. Але одразу після січневих свят росіяни побачили позапланову індексацію. Громадяни почали писати про проблему російським ЗМІ.

“Коли забрала квитанції із поштової скриньки, то особливо не звернула уваги на цифри. Вразилася їм за підрахунку. Хотіла зрозуміти, скільки грошей із пенсії треба відкласти на комунальні платежі. Сума вийшла значно більшою, ніж за листопад. Зміни були помітні в усіх паперах, але мене вразили якісь неадекватні нарахування за опалення. Минулого місяця мені за нього потрібно було заплатити 2 874 рублі, а цього — 3 717”, — розповіла пенсіонерка з Челябінська Ірина російському виданню.

Станом на січень 2023 року борги росіян за ЖКГ становили майже 1 трлн рублів. У березні на громадян РФ чекає ще одне подорожчання: набула чинності постанова російського уряду, відповідно до якої борги неплатників розподілятимуться між усіма мешканцями. Крім того, у жовтні 2022 року набув чинності закон, який звільняє мобілізованих та добровольців, а також їхні сім’ї від пені за прострочення платежів по ЖКГ.

“Громадяни Росії, які уклали контракт про проходження військової служби у зв’язку із призовом по мобілізації, та члени їхніх сімей до припинення дії зазначеного контракту звільняються від нарахування пені у разі несвоєчасного або неповного внесення ними плати за житлове приміщення та комунальні послуги, а також внеску на капремонт”, — йдеться у законі “Про внесення змін до статей 166 та 169 Житлового кодексу Російської Федерації” від 7 жовтня 2022 року.

Експерти підрахували, що таким чином від сплати штрафів звільняються близько 1 млн сімей. Але якщо мінімальне грошове забезпечення рядового російської армії становить 195 тис. рублів, то у цивільних зарплати на порядок нижчі. А саме вони платитимуть і за себе, і за сусіда. Навіть ті, хто позбавлений елементарних зручностей у квартирах.

Борги росіян за комуналку демонструють, що людям просто нема чим оплачувати послуги. Це при тому, що половина росіян — бюджетники, пенсіонери та люди, які отримують соцдопомогу, а отже, вони не можуть самі збільшити свої прибутки. Така державна політика, на думку російських економістів, може призвести до того, що згодом доведеться вживати екстраординарні заходи, що загрожують виходом інфляції з-під контролю.

Читайте також: Чай у пакетиках, ковбаса і молочна продукція: чому звичайні товари можуть стати у РФ дефіцитними (ВІДЕО)

Прямий ефір