Перша мобільна майстерня протезування почала працювати у Львові. Її відкрили на базі Національного реабілітаційного центру “Незламні”. Тут протезуватимуть та реабілітуватимуть постраждалих під час бойових дій українців, інформує FREEДОМ.
Майстерню, де вже комплектують протези для верхніх і нижніх кінцівок, розташували на базі державної лікарні. Протези будуть міоелектричні та біонічні, а частину елементів надрукують на 3D-принтері.
Технік-протезист Назар показує культеприймач протезу гомілки для пацієнтів, яким проведено ампутацію нижньої кінцівки нижче коліна.
“Він був виготовлений відносно новітнім методом, тому що виробник запустив цей апарат десь у червні. Його перевага — швидкість виготовлення, тому що якщо робити це класичним методом, то на таку роботу може піти 2-3 години, а якщо цим методом, то займає 10 хвилин”, — розповідає про унікальний протез Назар.
Гроші на обладнання виділила Мальтійська служба допомоги за підтримки уряду Німеччини. Американські медики навчають нових технологій комплектування протезів українських колег.
“Ця майстерня — у хороших руках. Людина, яка протезує, має 18 років досвіду. Ми впевнені, що це будуть хороші протези. Мальтійська служба 30 років працює в соцсфері, допомагала до війни бідним, нужденним, сиротам. Сьогодні ми з вами опинилися на іншому фронті, раді, що на цьому фронті можемо потужно допомагати. Цей проєкт коштує 1 млн євро. Ми раді допомогти хлопцям, українцям отримувати якісні протези швидко”, — каже керівник Мальтійської служби допомоги в Україні Павло Тітко.
Один із пацієнтів — Олександр, який отримав тяжке поранення влітку. Під час обстрілу до його будинку в Сєвєродонецьку на Луганщині влучила ракета. У реабілітаційному відділенні у Львові його готують до протезування.
“Я пам’ятаю все, це було вранці 11 червня: був сильний обстріл, і так склалося, що ми потрапили під нього. Звичайно, я одразу зрозумів, що сталося, бо весь цей час був у свідомості. Про що мрію? Насамперед милиці свої залишити й пройти без них вулицею, без них зараз нікуди”, — поділився своєю історією мешканець Сєвєродонецька Олександр Голуб.
Освоюють та звикають до протезів пацієнти під наглядом лікарів.
“Ми можемо надавати весь комплекс послуг в одному закладі, пацієнту не потрібно шукати різних послуг у різних місцях”, — зазначила заступниця медичного директора з реабілітації Олена Доліна.
Наразі у Львові готують до запуску ще один проєкт: будують великий реабілітаційний корпус, який повноцінно закриє весь цикл реабілітації.
“Це один із багатьох проєктів, що реалізуються сьогодні на території України, для того, щоб усі, хто постраждав внаслідок війни, змогли отримувати необхідне протезування та реабілітацію безплатно на території України”, — заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
За останній тиждень лікарі планують укомплектувати протези для чотирьох пацієнтів. У черзі на протезування — понад сотня українців.
Читайте також: Понад 30 операцій за тиждень: в Івано-Франківську медики зі США та України лікували українських захисників (ВІДЕО)