Майбутню зустріч Байдена та Сі проаналізував Постернак

Прапори США та Китаю. Фото: gettyimages.com

Президент США Джо Байден проведе зустріч із лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Навряд чи ця зустріч призведе до серйозних структурних змін найближчим часом у системі міжнародних відносин. Таку думку сьогодні, 14 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політтехнолог Олег Постернак.

Він вважає, що зустріч Байдена та Сі ніяк не вплине на війну Росії проти України та на участь у бойових діях солдатів із КНДР на боці РФ.

“Для цього немає жодного ґрунту, жодних причин. Але що потрібно? Потрібно звірити годинник перед вступом Трампа. Китай хотів би розуміти теоретично, якою може бути політика Сполучених Штатів у період Трампа. Звичайно, не секрет, що Китаю вигідна була б перемога Камали Гарріс на посаді президента Сполучених Штатів Америки. Зрозуміло, що Китай покладав певні надії на хоча б перемогу демократів у Палаті представників. Але, за останньою інформацією, результати виборів до Палати представників — 218 обраних членів — це більшість уже в Республіканської партії”, — сказав Постернак.

Політтехнолог зауважив, що зараз завдання Китаю — збудувати якусь групу політиків Сполучених Штатів Америки, які можуть підтримати китайську сторону щодо різкої політики Трампа.

“Це і торгові бар’єри, і обмеження, і, по суті, торгівельна війна, і перешкоджання експансіоністській та економічній ролі Китаю у світовому просторі. Ну і, звичайно ж, це проблеми з наркотрафіку, що йде з Китаю, це проблеми, пов’язані з доларизацією економіки, з підтримкою Росії, зокрема оборонно-промислового комплексу, яка існує в Китаї. Поки я не бачу перешкод для того, щоб Китай, наприклад, припинив підтримувати ОПК. Можливо, навпаки, посилення агресивної риторики з боку нових американських політиків та чиновників в адміністрації Трампа може ще більше штовхнути Китай в обійми Росії з огляду на те, якщо провалиться мирна ініціатива Трампа щодо російсько-української війни та мирного врегулювання”, — висловив він думку.

Постернак сказав, що завдання Трампа — максимально розвести Пекін і Москву в різні боки, розірвати ланцюг взаємодії, зокрема економічний.

“Бо для Трампа Китай — ключовий суперник, головний противник, і Трамп збирається зосередитись саме на антикитайському напрямку”, — додав політтехнолог.

Читайте також: Пекін дивитиметься на дії Трампа, а не слухатиме, що він говорить: експерти спрогнозували відносини США і Китаю

Нагадаємо, президент США Джо Байден востаннє зустрінеться із головою КНР Сі Цзіньпіном. Це відбудеться у суботу, 16 листопада, на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у Перу.

Прямий ефір