На початку червня штурмовими діями російські війська намагалися взяти під свій контроль місто Святогірськ Донецької області. Проте, вже три місяці місто частково контролюється Збройними силами України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла кореспондентка телеканалу “Дом” Альона Грамова.
Росіянам не вдалося окупувати Святогірську громаду: понад 80% території перебуває під українським прапором. Однак обстрілювати селища і дороги, що їх з’єднують, противник не припиняє.
Двічі на тиждень голова Святогірської військової адміністрації Володимир Рибалкін намагається об’їхати всі населені пункти громади. Він розвозить людям медикаменти, продукти та будівельні матеріали.
“Також ми постійно говоримо людям про евакуацію. Максимально сприяємо, щоб люди виїжджали в безпечні регіони, та діти ходили в українські школи. Самі ж люди більш-менш розуміють, що їм необхідно це зробити, але поки що є сонце — картоплю треба викопати, є город… Люди знаходять причини залишитися”, — каже Рибалкін.
Мешканка села Маяки Ольга працює фельдшером. На евакуацію згодна, проте залишити населений пункт без медика жінка не може. Каже, зараз почастішали випадки нападу на людей покинутих свійських тварин.
“Люди виїхали, залишили багато собак: їх більше десятка бігають і кидаються на людей. Один великий собака залишився, господарі якого поїхали, людина пішла на перехрестя і дуже сильно постраждала”, — розповідає Ольга.
А ось Наталя з чоловіком навіть і не думали про евакуацію. Сім’я не сумнівається, що над громадою й надалі майорітиме український прапор.
“А інакше не може бути! Ми ж у себе вдома, а вони до нас прийшли, чужинці! Наші хлопці з усім упораються, і все буде добре”, — вважає мешканка села Маяки Наталія.
У населених пунктах Святогірської громади частково чи повністю відсутні всі звичні комунікації. Щоб опалювати будинки взимку, люди запасаються дровами, в укриття зносять харчі.
Жителька села Хрестище Юлія розповіла, що переважно під час обстрілів люди ховаються в укриття. За її словами, їжа та все необхідне у неї є.
“Страшно, ну а що робити?” — поділилася Юлія.
Допомагає військова адміністрація й постояльцям храмів та церков. А священнослужителі роздають гуманітарну допомогу своїм парафіянам.
“Роздаємо гуманітарну допомогу: і харчові продукти, і засоби гігієни. Допомагаємо. Молимося за наших військових, за наших бійців. Частина наших військових приходить на службу і вони нам допомагають і харчовими продуктами, і хлібом, і водою. Тож, дай Боже, їм здоров’я”, — сказав настоятель храму Різдва Божої Матері архімандрит Ігнатій.
Ще шість місяців тому у Святогірській громаді проживало понад 9 тис. осіб. Наразі на підконтрольній Україні території залишаються близько 1200 мирних жителів.
Читайте також: Ворог б’є по Харкову: кадри з місця атаки РФ