Людей б’ють струмом, відрізають пальці, відбивають кінцівки, — Дудукалов про злочини окупантів у Запорізькій області

Віктор Дудукалов. Фото: incentre.zp.ua

На тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України небезпечно ідентифікувати себе українцем, людей піддають тортурам і репресіям. Про це сьогодні, 13 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов.

Як пише британське видання The Economist, Росія перетворила тимчасово окуповані території на “тоталітарне пекло”, бути в якому без російського паспорта — “все одно, що бути біженцем на своїй землі”.

У статті видання також зазначається, що багато робочих місць на окупованих територіях займають росіяни. Будь-яка людина з проукраїнськими поглядами боїться, що її відправлять “на підвал”. Усі сліди України на захоплених РФ територіях знищуються, школи переходять на російську програму навчання, активно діють російські молодіжні та воєнізовані організації.

Говорячи про реалії російської окупації в Запорізькій області, Дудукалов констатував: ідентифікація себе, як українця, призводить до проблем у всіх сферах життя.

“Якщо людина себе позиціює як українець, це означає, що в перспективі вона залишиться без житла, без транспорту, без прав керування автомобілем і так далі. І рано чи пізно людину буде визначено “на підвал”, де до неї будуть застосовані репресії, тортури. За “найкращими стандартами” концтаборів Другої світової. Проводять репресії такого характеру, коли людей б’ють струмом, відрізають пальці, відбивають кінцівки тощо. Тобто відбувається моторошне насильство. Це воєнні злочини, і вчиняють їх озброєні представники РФ. Таких випадків дуже багато”, — сказав заступник голови райради.

За його словами, окупаційна влада під виглядом інвентаризації земельних ділянок та об’єктів нерухомості проводить постійну практику їхнього “віджиму” в законних власників.

“Буквально цього року окупанти опублікували список із 500 тис. земельних ділянок на території Бердянська і Бердянського району, які хочуть інвентаризувати. Вони зараз говорять про те, що будуть запускати чи то земельний реєстр, чи то кадастр. Так само як і з квартирами, усіх власників земельних ділянок треба провести через цей реєстр або кадастр. Зараз вони знову знаходять приводи для того, щоб по певних земельних ділянках власників не знайшлося. І вони будуть безнапасно “віджаті” так званою “владою”, — зазначив Дудукалов.

Він також зазначив, що такий самий “віджим” нерухомого майна відбувається шляхом так званої “націоналізації”.

“Націоналізували”, так би мовити, у різний спосіб, починаючи з фізично зайнятих квартир без єдиного документа, і закінчуючи хоч трохи схожою на якусь офіційну так званою “націоналізацією”. Обіцяли, що “націоналізація” матиме два варіанти. Продаж з аукціону і дохід до місцевого бюджету. І другий варіант — це нібито віддавати нужденним. Ніхто з по-справжньому нужденних у них нічого не отримав. Такі ось російські окупаційні стандарти застосовуються. Тим, кому потрібніше, у них, як виявилося, генеральські погони є або якісь інші статуси”, — каже Дудукалов.

За словами заступника голови Бердянського району, місту нелегко доведеться в зимовий сезон, оскільки зараз ситуація із забезпеченням водою, електроенергією і теплом близька до колапсу.

“Як буде проходити опалювальний сезон, який розпочався, незрозуміло. Невідомо, відремонтували окупанти ті вузли, які треба було відновити перед опалювальним сезоном, чи ні. Що там з аварійними бригадами, зі співробітниками в бригадах? Що з матеріалами ремонтними? Як це відбуватиметься в умовах моторошного обмеження з електроенергією, з перебоями з подачею води? Показником “русского мира” є те, що на початку опалювального сезону, коли заживили систему, люди почали воду зливати з батарей, тому що її немає в будинках. Просто зливають воду з батарей для того, щоб посуд помити або зробити щось іще. Ось стандарти, які принесли окупанти на нашу землю. І ми розуміємо, що перспективи будуть тільки гірші й гірші”, — сказав Дудукалов.

Він зазначає, що російські окупанти відчувають себе “тимчасовими правителями” на українській землі.

“Вони ж там усі визнають, що не назавжди [прийшли]. Ніхто не ставиться до всього так, ніби на цій території буде розвиток. Просто вичавлюють соки, вивозять усю техніку, усе крадуть. Бердянськ — порожній. Уся нерухомість, яка була “віджата”, уже “роздерибанена”. Абсолютно вся”, — підсумував заступник голови Бердянського району.

Читайте також: Російські окупанти посилили пошуки українських підпільників у захопленому Бердянську, — ЦНС

Як повідомлялося раніше, 31 жовтня в окупованому Бердянську був атакований морський порт.

Прямий ефір