Швейцарія долучилася до візового бану громадян Росії. Зупинила спрощену видачу документів. Тепер чекати на шенген росіянам доведеться довше, а коштуватиме він дорожче. Таким чином Швейцарія приєдналася до європейських візових санкцій. Головні причини візового бану для російських туристів — безпека всередині Європи та колективна відповідальність для самих росіян, вважають експерти, повідомляє FREEДОМ.
У Таллінні (Естонія) росіянин із пляшкою в руках нецензурно ображав українок за українську мову. Таке нахабство в чужій країні не залишилося непоміченим. У чоловіка забрали дозвіл на проживання. А у Стокгольмі (Швеція) росіянка накинулася на українок через синьо-жовті стрічки. Після публікації відео росіянка стала на крок ближчою до повернення на батьківщину — її вигнали з роботи, а її компанія заявила, що на нову посаду жінка може не розраховувати.
Після таких відео в соцмережах пропозиція візового бану для росіян має цілком логічний вигляд. Адже ідея у тому, щоб люди, котрі не хочуть боротися з тоталітарним режимом у своїй країні, не намагалися встановити власні правила у чужих.
“Надавати громадянам Росії можливість подорожувати ЄС, поки їхній уряд вбиває невинних українців, морально та політично неправильно. Крім того, це заохочує росіян дистанціюватися від політики та заявляти, що вони “аполітичні” — і, отже, не мають уявлення про війну Росії в Україні. Заборона на видачу віз змусить їх приймати чиюсь сторону, і це сигнал кожному громадянинові, що якщо вони не виступлять проти і не засудять війну, їм немає місця на Заході”, — висловилася наукова співробітниця Королівського інституту оборонних досліджень Натія Сескурія у статті для Foreignpolicy.
Європейські держави поки не готові повністю заборонити в’їзд росіянам. Але суттєво ускладнюють цей процес. Вже скасували спрощений режим отримання шенгену та оформлення документів розтяглося на місяці. А Литва, Латвія, Естонія взагалі не видають нових віз і не пускають туристів із уже чинним шенгеном. Фінляндія обмежила кількість дозвільних документів.
“Обмеження візові це справді дієвий санкційний інструмент. І це означає, що на сьогодні ми бачимо: він може бути одним із найбільш дієвих, бо він розрахований не на певну групу політикуму РФ, а він розрахований на загал, на суспільство Росії, і може через це бути більш ефективним. Це послідовний системний черговий крок у напрямку запровадження санкцій”, — каже виконавча директорка ГО “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко.
До того ж це і можливість притягти росіян, які підтримують путінський режим, до колективної відповідальності. Буквально — любити і Путіна, і шопінг у Мілані — не вдасться.
“Враховуючи погіршення економічної ситуації в РФ, вже від грудня кожен росіянин цілком відчуватиме дію санкцій, це буде один з важливих тригерів, тригерів розуміння того, що країна (РФ) котиться у прірву до повної ізоляції, та елементарні речі, які були раніше доступні, будуть недоступними. І тут два винуватці. З одного боку, це загалом путінський режим, сам Путін та всі його поплічники, а з іншого — росіяни, які допустили до влади таку людину”, — коментує кандидат політичних наук Ігор Петренко.
Окремим завданням візового бану є безпека в Європейському Союзі. Небезпеку так званих російських “туристів” 2018 року відчула Велика Британія. Тоді двоє російських розвідників отруїли колишнього свого колегу Сергія Скрипаля та його дочку. Олександр Петров та Руслан Боширов намазали двері Скрипалів нервово-паралітичною речовиною. А російська пропаганда намагалася переконати всіх, що це просто туристи, котрі приїхали дивитися на шпиль у Солсбері.
Після введення антивоєнних санкцій особистих ворогів у Путіна побільшало, і щоб запобігти спробам розправи з неугодними, Європа і зачиняє двері для росіян.
Читайте також: “Буде тільки гірше”: що очікується у восьмому пакеті санкцій проти Росії та терміни
Як повідомлялося раніше, країни Балтії домовилися суттєво обмежити в’їзд для громадян РФ. Заборона пошириться навіть на тих росіян, які мають чинні шенгенські візи.