Люблінський трикутник: прем’єр-міністри України, Литви та Польщі підписали спільну заяву — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Прем’єр-міністри Польщі, Литви та України у Києві провели зустріч у межах Люблінського трикутника. Денис Шмигаль приймав Матеуша Моравецького та Інгріду Шимоніте в українській столиці у День пам’яті жертв Голодомору. Результатом стала спільна заява, в якій політики закликали міжнародне товариство визнати спільною метою звільнення всієї тимчасово окупованої території України, а також прискорити процес переговорів щодо вступу України до НАТО та ЄС, інформує FREEДОМ.

Церемонія підписання спільної заяви глав урядів за результатами зустрічі в межах Люблінського трикутника відбулася 26 листопада 2022 року. Заяву підписали прем’єр-міністр республіки Польща Матеуш Моравецький, прем’єр-міністр Литовської Республіки Інгріда Шимоніте та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Люблінський трикутник — це дипломатична платформа, яка об’єднує Україну, Литву та Польщу. Альянс був створений у Любліні у 2020 році й згодом сторони неодноразово зустрічалися для обговорення спільних ініціатив.

Друга зустріч глав урядів трьох країн у межах Люблінського трикутника пройшла у Києві. Головна тема заяв — питання, пов’язані із протистоянням агресії Російської Федерації, розслідування її воєнних злочинів та притягнення винних до відповідальності, подальше посилення військової, фінансової та гуманітарної допомоги Україні від країн-союзників:

“Ми визначили кілька пріоритетних завдань. Перше та беззастережне — це перемога України у війні, безумовно. Відновлення нашої територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах. Ми отримали запевнення від наших друзів та колег про те, що вони будуть з нами до самої перемоги безперервно”, — заявив Шмигаль.

Прем’єри Литви та Польщі підтвердили готовність активізувати переговори в НАТО на саміті у Вільнюсі щодо України, а також переговори щодо вступу України до ЄС. Також політики заявили, що мають намір посилити військову та гуманітарну допомогу Україні.

Так, Литва підготувала новий пакет допомоги для енергетичного сектору України на понад 2 млн євро.

“Конвої вантажівок продовжуватимуть доставляти в Україну безпілотні літальні апарати (БпЛА), теплий одяг для українських військових, опалювальні станції та генератори та інші необхідні та потрібні речі, щоб допомогти українському народу пережити дуже важку зиму та наблизити нашу з вами перемогу!”, — акцентувала Шимоніте.

Якщо Росія зможе перемогти в Україні, програє вся Європа, заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Він закликав європейські країни не зволікати з наданням допомоги Україні, оскільки загроза від Росії була помічена надто пізно.

Також польський прем’єр під час візиту до Києва вшанував пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. І під час брифінгу наголосив, що Росія відповідальна за штучний голод, організований нею 90 років тому в Україні, так само як і зараз, у XXI столітті, за голод, який загрожує країнам Африки та Південно-Східної Азії без українського зерна.

“Те, що Росія блокує українські порти, це не тільки означає блокування портів, це означає блокування самого гуманітарного змісту бути людиною, тому Україна, Литва, Польща, так само як й інші країни в Європі та в усьому світі, не залишають своїх ініціатив задля того, щоби розблокувати українські порти, щоб українське зерно змогли доставити в ті країни в Африці, на Сході, які потребують його”, — заявив Моравецький.

У спільному документі, підписаному главами урядів Литви, Польщі та України, зазначено важливість посилення санкцій проти Росії та Білорусі та подальшу міжнародну ізоляцію цих країн. Як повідомила Інгріда Шимоніте, наступну зустріч прем’єр-міністрів трьох країн у межах Люблінського трикутника заплановано на 2023 рік — вона відбудеться у Литві.

Читайте також: Путінська Росія — це чистий прояв класичного фашизму в XXI столітті, — Подоляк

Прямий ефір