Литва щорічно надаватиме Україні підтримку у сфері безпеки на рівні 0,25% ВВП: деталі угоди між Києвом та Вільнюсом  

Володимир Зеленський та Гітанас Наусєда. Фото: president.gov.ua

Україна та Литва уклали Угоду про співробітництво у сфері безпеки. Документ у Брюсселі, сьогодні, 27 червня, підписали президенти країн Володимир Зеленський та Гітанас Наусєда, інформує FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.

Литва прагнутиме щорічно надавати Україні підтримку у сфері безпеки та оборони в розмірі 0,25% ВВП.

Цьогоріч військова допомога від цієї країни вже сягнула майже 80 млн євро, з них 35 млн євро спрямовані на чеську ініціативу із закупівлі артилерійських боєприпасів. І ця сума на 2024 рік постійно зростає за рахунок нових пакетів військової допомоги.

Литва надаватиме Україні підтримку в галузі безпеки та сучасного військового обладнання в наземній, повітряній, морській, космічній та кіберелектромагнітній сферах. Також потенційно Вільнюс відновить військову тренувальну місію на території Української держави.

Окремі положення Угоди фіксують спільну протидію гібридним загрозам, ядерним ризикам та передбачають посилення захисту критичної інфраструктури й співпрацю у сфері розвідки.

Литва працюватиме з Україною для визначення джерел фінансування, необхідних для розвитку оборонно-промислового комплексу держави.

У документі чітко закріплена підтримка української формули миру та членства країни в ЄС і НАТО. 

Окремі блоки стосуються притягнення агресора до відповідальності, посилення санкцій проти РФ та роботи над створенням компенсаційного механізму.

Литовська Республіка продовжуватиме надавати Україні гуманітарну допомогу та братиме участь у відбудові українських міст.

Загалом Україна уклала вже 20 двосторонніх безпекових угод: з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією та Литвою.

Читайте також: Угода з безпеки Україна — ЄС: у чому важливість документа, пояснив Васильєв

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський, президент Європейської Ради Шарль Мішель і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 27 червня у Брюсселі підписали Спільні безпекові зобов’язання між Україною та ЄС. Крім того, підписано Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Естонією.

Прямий ефір