Литва не є супердержавою, вона здивує не кількістю, а якістю підтримки України. У Литві та литовському суспільстві зовсім немає розбіжностей щодо підтримки України. Про це сьогодні, 26 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив литовський політик, міністр закордонних справ Литовської Республіки (2012-2020 рр.) Лінас Лінкявічюс.
“Я не скажу, що ми вже вичерпали всі свої ресурси, але по суті ми, напевно, вже дійшли до крайньої міри, оскільки і військова допомога, яку ми надавали, напевно, серед найперших, коли ще інші сумнівалися, чи треба це робити. Так що і військова, і економічна, і політична допомога. Але головне те, що ми бачимо своє завдання — згуртувати цю коаліцію політичної підтримки, оскільки весь час потрібно мати цю мотивацію, щоб не було втоми, щоб була коаліція країн не тільки “Рамштайн” — підтримки військової допомоги, але така сама “рамштайнська” коаліція потрібна в плані реконструкції, економічної, фінансової допомоги тощо. У цьому ми бачимо свою теж роль і цим займатимемося. Тож спільне завдання, спільна мета і буде спільна перемога, я так думаю”, — сказав він.
За словами Лінкявічюса, литовці всіма можливими способами допомагали і допомагають Україні.
“Жителі Литви від самого початку щиро з усього серця і всіма можливими варіантами допомагали і допомагають Україні. Надається допомога не тільки від імені держави, а й від імені громадян, створюються різні рухи, якими не керує уряд. Потенціал тут дуже великий і сумнівів ніяких немає. У всьому світі проблеми, інфляція, зрозуміло, що через війну, через інші причини, але це не є причиною змінити наш курс. Тут я не бачу навіть жодних можливостей, щоб замислитися, щоб допомога зменшилася, у цьому немає жодних проблем принаймні в Литві”, — висловив думку Лінас Лінкявічюс.
Читайте також: Як країни всього світу готуються до можливої війни — розбір Олексія Мацуки
Як повідомлялося раніше, країни Балтії активно допомагають Україні вистояти та перемогти у війні від першого дня повномасштабного вторгнення Росії. Вводять санкції, надають гуманітарну та військову допомогу. За рейтингом видання Forbes, Латвія, Литва та Естонія увійшли до шістки найдружніших до України країн поряд із Польщею, США та Великою Британією. Країни Балтії планують надавати підтримку і наступного року.