Львів залишається центром гуманітарної та міжнародної підтримки України — плани бізнесу та волонтерів (ВІДЕО)

Залізничний вокзал у Львові. Фото: city-adm.lviv.ua

З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну Львів став центром гуманітарної та міжнародної підтримки. Щодня до Львівської області прибувають евакуаційні поїзди, які привозять людей із прифронтових територій. Сотні львівських медиків лікують, протезують і реабілітують українських військових і цивільних, які постраждали від російських обстрілів, повідомляє FREEДОМ.

Майже 7 тис. внутрішньо переміщених осіб приїхали на Львівщину у 2024 році. Щодня евакуаційні поїзди вирушають на східні та південні напрямки, щоб вивезти людей з-під російських обстрілів. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну через Львівську область пройшли понад 5 млн українців.

“У нас є прямі поїзди “Покровськ — Львів”, “Запоріжжя — Львів”, Херсон, які приїжджають через день. Тобто в нас збережена тенденція щодобового приїзду евакуйованих осіб. Офіційно сьогодні в центрах надання адміністративних послуг зареєстровано 212 тис. осіб, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб”, — повідомила керівниця консультативно-координаційних центрів для внутрішньо переміщених осіб у Львівській області Галина Бордун.

Релокація бізнесу — ще один напрямок роботи. Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну сюди перевезли 238 підприємств. Серед них — панчішна мануфактура з Рубіжного, Луганської області. На жаль, вивезти обладнання не встигли, бо фабрику обстріляла російська армія. Усе, що після цього залишилося цілим, загарбники розікрали.

“17 працівників зі 162 погодилися з нами відновлювати наше виробництво з нуля. Це був дуже важкий шлях, і вони розуміли, що ми все втратили та буде дуже важко відновити виробництво. Вони повірили нам, і ми не могли їх підвести”, — зазначила комерційна директорка Ольга Ушакова.

Нині мануфактура наростила обсяги виробництва і збільшила асортимент. Відновили й постачання за кордон. Український бізнес має працювати на перемогу.

“З чого ми починали у 2022 році — це були всього лише 20 в’язальних машин, зараз у нас уже 65 в’язальних машин. Ми починали з 17 працівників, зараз — уже 65 працівників. Ми хотіли залишитися в Україні, працювати на Україну, допомагати зараз економічно, а потім, можливо, і відновлювати наш регіон після деокупації, після перемоги”, — розповіла Ольга Ушакова.

Львів став центром реабілітації для українських військових і цивільних, які постраждали від обстрілів російської армії. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну реабілітаційний центр Unbroken надав допомогу 18 тис. пацієнтів із різних міст України.

“Мета нашого центру — рятувати, протезувати та реабілітувати наших українців в Україні. Зробити так, щоб кожна людина, яка потребує допомоги, її отримала. Це люди з важкими пораненнями, складними мінно-вибуховими травмами, вогнепальними пораненнями, опіками. Їм надають допомогу у відділенні хірургії, травматології, реанімації, опіковому відділенні, в інших відділеннях нашої лікарні. Також із ними працюють протезисти та фахівці фізичної та психологічної реабілітації”, — пояснила директорка з розвитку Першого медоб’єднання Львова, керівниця проєкту Unbroken Ірина Заславець.

У Львові побудували Центр протезування та ортезування міжнародного рівня. Тут вироблятимуть понад тисячу протезів на рік, навчатимуть спеціалістів, проводитимуть дослідження та розробки. Львів, як і раніше, залишається центром гуманітарної та міжнародної підтримки України, волонтерським хабом. Українці знають, що тут кожен отримає підтримку, допомогу і захист.

Читайте також: Підняли стяг і заклали капсулу часу: як у Львові відзначили День Прапора України (ФОТО)

Прямий ефір