Можуть евакуювати поранених з поля бою і підвозити боєкомплект. У Луцьку волонтери створили спеціальні візки, які допомагають полегшити роботу українських військовослужбовців на передовій, інформує FREEДОМ.
Конструкцію — інженери розробили самі. На кожному етапі її функціональність перевіряли разом із військовими та медиками, враховуючи всі необхідні нюанси, у підсумку — максимально підвищили їхню прохідність.
За тиждень волонтери можуть зібрати 20 екземплярів, і одразу передають на фронт. До зими військовослужбовці замовили варіант, де колеса — можна замінити лижами.
“У нас немає аналогів. Я думаю, що і за кордоном немає”, — зазначає волонтер Віктор Камець.
Перевага таких візків у тому, що вони досить легкі — важать 25 кілограмів і зручні для переміщення боєкомплекту.
“Ти не тягнеш у руках, а везеш на візку. Туди машини не доїжджають по 3-4 кілометри і вони змушені все це нести в руках. Для цього і створено цей візок. Ми вже зробили понад 100 штук”, — розповідає чоловік.
У сусідній майстерні — роблять стійки для пікапів під кулемети. Їх замовляють мобільні вогневі групи, які полюють за ударними безпілотниками типу “Шахед” та іншими повітряними цілями.
“Ми самі придумали цю конструкцію, тому що хлопці попросили, щоб була виносна. На пікапі він не стійкий — на ресорах стоїть, і попросили, щоб були якісь опори, щоб можна було вийти за пікап. Експериментальні виходять усі моделі, і ми щось додаємо, щось змінюємо. А так хлопцям дуже подобаються, кажуть, дуже класні”, — ділиться співробітник цеху Сергій Деміх.
Ще одна розробка луцьких волонтерів — причіп для квадроцикла. Майстри працюють над першим зразком.
“Щоб можна було перевозити БК і хлопців, тобто військових підвезти до позицій. Туди, куди машини не доїжджають. Будуть плаваючі колеса, він також буде переїжджати перешкоди: каміння, дерева, ями”, — розповідає волонтер Віктор.
Допомагати військовим волонтери почали з перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Спочатку робили протитанкові їжаки, потім — скоби для обладнання бліндажів.
За останні два роки виготовили понад 100 тисяч.
“Привозимо побиті човни, погнуті. Вирізаємо, робимо, варимо. Допомагаємо, чим можемо, щоб хлопцям в окопах було комфортніше, щоб вони були більш захищені й відчували нашу підтримку. Ми самі не у військах, але ми знаємо чим допомогти”, — наголошує ще один волонтер Андрій Хазанюк.
Одна з останніх розробок — кована сокира-мультитул, яка може трансформуватися в саперну лопату.
“Це і молоток, і монтування, і цвяходер, і сокира, і ніж. Я б хотів, щоб у кожного піхотинця була така лопата. Тому що сучасна війна — це вихід у посадку, де треба дуже швидко окопатися”, — зазначає Віктор Камець.
Волонтери кажуть, що планують шукати додаткове фінансування, щоб була можливість у рази збільшити виробництво всіх виробів. Поки що всі витрати на матеріали покривають самі та за підтримки друзів.
Читайте також: Російські війська знову обстріляли Херсон — ракетами С-300 зруйнували дитячий садок і торговий центр (ВІДЕО)