Білоруському диктатору Лукашенку потрібні гучні заяви, щоб демонструвати Путіну активність, і в Кремлі думали, що він, як і раніше, є хранителем інтересів Росії. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 серпня, сказав голова руху “За Свабоду” Юрій Губаревич.
Коментуючи нещодавні заяви Лукашенка про те, що нібито українські дрони порушили повітряний простір Білорусі, Губаревич наголосив: реальних доказів цих фактів немає. Це все відбувається тільки в голові Лукашенка і його пропагандистів.
“Жодних реальних доказів того, що дрони з території України залітали в Білорусь, немає. На тлі подій у Курську, звісно ж, від Лукашенка зажадали повторення, напевно, тих дій, які були деякий час тому. Йдеться про посилення військового угруповання в прикордонних з Україною регіонах. І дрони — це тільки привід для того, щоб ввести додатковий контингент. І тут теж немає абсолютно ніяких доказів, що від слів Лукашенко перейшов до певних реальних дій”, — зазначив гість ефіру.
Губаревич також акцентував увагу на тому, що проліт українських дронів ніхто не зафіксував, але водночас за останні кілька місяців було підтверджено приблизно десяток або більше прольотів російських БпЛА.
“Деякі з них, скажімо так, “заблукали” і літали територією Білорусі, створюючи реальну загрозу. Якась певна реакція була з боку білоруських збройних сил, навіть піднімали літаки. Але жодних дипломатичних наслідків не було. Лукашенко не робив заяви стосовно того, що це недружні кроки з боку Росії — запускати дрони, які могли б завдати шкоди жителям Білорусі”, — сказав Губаревич.
На його думку, фейк про українські дрони, як і про те, що нарощуватиметься угруповання білоруських військ на кордоні з Україною, потрібні Лукашенку насамперед для того, щоб показувати якусь активність.
“Але Путін від нього, якщо говорити про якусь програму максимум, вимагав би, звісно ж, вторгнення білоруських військ в Україну. Але, ще зберігаючи якісь залишки суверенітету і можливості впливати на ситуацію в Білорусі, Лукашенко абсолютно не хотів би зіткнутися з цією ситуацією. Коли рішення про вторгнення білоруської армії призвело б до її повного розгрому”, — вважає спікер.
На інформаційному полі всі гучні заяви дають змогу Лукашенку показувати свою вірнопідданність і союзництво з Росією, не ставлячи себе під реальну загрозу, доповнив Губаревич.
Але є ще один нюанс у зв’язку з подіями в Курській області РФ, продовжив спікер.
“Якщо ми говоримо про Курськ, як про причину, яка примушує Лукашенка це робити, є ж договір про створення ОДКБ, де прямо прописано, що вторгнення іноземних військ на територію будь-якої держави ОДКБ повинно призвести до дій у відповідь не тільки з боку самої держави, але й союзників. І тут Росія не поспішає звертатися ані до Лукашенка, ані до інших країн. І Лукашенко не поспішає проявляти ініціативу. Він мав би допомогти Росії якось реально, не тільки маневрами на своїй території, але й відправленням, напевно, військ до РФ. Але ані Путін, ані Лукашенко не роблять жодних конкретних дій”, — зазначив гість ефіру.
Губаревич також прокоментував нещодавню заяву МЗС Білорусі про можливість закрити Посольство України в Мінську.
“Починаючи з 2020 року, коли Лукашенко вкотре сфальсифікував вибори, дипломатична присутність європейських країн у Мінську вкрай обмежена. І що стосується Посольства України, то буквально кілька співробітників, наскільки мені відомо, залишаються в Мінську. Цей канал комунікації зберігається, однак його закриття практично нічого не змінить. Ця заява — слова, за якими може не послідувати жодних дій. Але потрібні гучні заяви, Лукашенку необхідно показувати активність, щоб у Кремлі сприймали, що він, як і раніше, є хранителем інтересів Росії і діє узгоджено з нею”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Навіщо Лукашенко заговорив про стягування важкої техніки до кордону з Україною, пояснив аналітик
Нагадаємо, 10 серпня білоруський диктатор Лукашенко заявив, що Білорусь перекидає на кордон з Україною, а саме на Гомельський і Мозирський напрямок, ракетні системи “Іскандер” і “Полонез”. Відповідні заяви пролунали на тлі звинувачення України в нібито порушенні повітряного простору Білорусі дронами.