Лукашенко шукає можливості отримання додаткових ресурсів у країнах Африки та ОАЕ, а також намагається заручитися підтримкою Китаю — аналіз Латушка

Олександр Лукашенко. Фото: ap.org

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко намагається демонструвати, що його поважають в багатьох країнах світу, а також захищає свої грошові активи, які заробляє за допомогою Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) і країн Африки. Крім того, Лукашенко намагається заручитися підтримкою Китаю. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник глави Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління, білоруський опозиціонер, політик, дипломат, ексміністр культури, посол Павло Латушко.

“Лукашенко хоче показати, що він “рукопожатний”, але він, як правило, потискає руку таким самим людожерам і диктаторам, наприклад, як у Екваторіальній Гвінеї, Зімбабве. Потрібно розуміти жадібність цієї людини, яка дуже любить владу, яка базується на грошах. Зрозуміло, що без грошей владу йому утримати складно. Підживлення не вистачає, економіка працює неефективно, ринки скорочуються з урахуванням санкцій. І він шукає можливості отримання додаткових ресурсів”, — сказав політик.

Лукашенко за допомогою країн Африки та ОАЕ поповнює власний гаманець, зазначив Латушко.

“Ми можемо сьогодні з упевненістю говорити, що фактично існує фінансово-промислова група “Лукашенко і сини”, фінанси якої перебувають в Об’єднаних Арабських Еміратах, а промислова складова знаходиться в африканських країнах, таких як Зімбабве, куди Лукашенко намагається продати продукцію державних компаній, дельту залишаючи собі. Підтвердженням цього є зустріч Лукашенка з президентом Об’єднаних Арабських Еміратів, яка відбулася разом з його двома синами — Віктором і Миколою. Там не був присутній жоден член уряду Лукашенка, що означає обговорення тільки питань його фінансових капіталів, його безпеки”, — пояснив він.

Лукашенко хоче заручитися підтримкою Китаю, але для цього необхідно розв’язувати міграційні питання з деякими країнами Європи.

“Китай — це вже зовсім інший фактор. Якоюсь мірою йому потрібно спертися на другу точку опори. І Китай нібито для нього є стратегічним партнером. Але тут виникли проблеми, пов’язані з тим, що 2021 року Лукашенко оголосив міграційну війну проти Європейського Союзу, що призвело до закриття цілої низки пунктів пропуску на кордоні з Польщею, Литвою, Латвією та спричинило фінансові збитки Китаю. І Китай дав йому останнє китайське попередження, не покликавши кілька тижнів тому на саміт у Пекін “Один пояс — один шлях”. І Лукашенко був змушений просити вибачення у китайців, звільнивши з посади свого посла в Китаї Юрія Сенька”, — розповів Латушко.

Читайте також: Лукашенко тримає політичних в’язнів як своїх заручників, — Латушко

Прямий ефір