Лукашенко “регулює напруженість” на кордоні з Україною — обстановка та цілі (ВІДЕО)

Олександр Лукашенко. Фото: rbc.ru

Білорусь планує збудувати на кордоні з Україною дві прикордонні застави, повідомив моніторинговий Telegram-канал “Беларускі гаюн”. З 2022 року кілька таких військових об’єктів з’явилися у Гомельській та Брестській областях. Раніше білоруські пропагандисти розповсюджували фейки про те, що Україна нібито стягує війська до кордону. Тепер же Лукашенко оголосив про нібито ліквідацію напруженості на кордоні, повідомляє FREEДОМ.

Один із комплексів прикордонної застави білоруська влада планує збудувати в селі Карпівка Лоївського району, повідомляє “Беларускі гаюн”. У веденні підрозділу — 30-кілометрова ділянка кордону з Україною по річці Сож. Ще одну заставу збудують у селі Свіча Наровлянського району. Вона увійде до складу Мозирського прикордонного загону.

“Вибір Наровлянського району для будівництва застави не є випадковим, тому що зараз у районі розташована лише одна застава Мозирського прикордонного загону — “Наровля”. Нова застава у населеному пункті Свіча стане дев’ятою за рахунком у структурі загону”, — повідомляє “Беларускі гаюн”.

Будують нові прикордонні застави й у Брестській області Білорусі.

“Друга лінія оборони — це спецназ, який перебуває біля цих застав. Це лінія — 10-15 км. Вони можуть переміщатися у той чи інший сектор. Лукашенко хоче тримати народ у постійному страху, що з нашого боку будуть якісь активні диверсійні дії. Нас неодноразово звинувачували у таких операціях”, — коментує генерал армії України, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Так звані загрози з боку України є улюбленою темою білоруської пропаганди, і режим цю легенду активно підтримує. Наприкінці червня у Міністерстві оборони Білорусі заявили, що останніми тижнями Україна нібито стягує війська до кордону, а також мінує території та будує інженерні загородження.

Мінськ замовчує, що це саме Білорусь із перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну стала плацдармом для російської армії. Москва перетворила територію сусіда на базу своїх військ, а її промисловість — на додаток свого військово-промислового комплексу.

“Бойового досвіду в Збройних сил Республіки Білорусь немає. Участь у миротворчих підрозділах окремих військовослужбовців — до 100 осіб — не можна вважати бойовим досвідом. Основна небезпека — використання країни як плацдарму вторгнення. Крім того, використання інфраструктури Збройних сил Республіки Білорусь російськими окупантами. Насамперед йдеться про аеродроми на території Республіки Білорусь, які використовуються ВКС (військово-космічними силами, — ред.) Російської Федерації. Це три аеродроми. Про це не слід забувати”, — каже військово-політичний аналітик Дмитро Снєгірьов.

На нараді з безпеки у Лунинецькому районі Брестської області, яка межує з Україною, білоруський диктатор доручив відвести війська від кордону до місць постійної дислокації. Пояснив свій наказ тим, що напруженість на білорусько-українському кордоні нібито ліквідована. Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко назвав заяву Лукашенка продовженням інформаційної кампанії, яку здійснює Білорусь, підігруючи Росії.

“Білоруська армія, за оперативною інформацією, принципово не хоче воювати з Україною. Бойовий дух дуже низький. Ніхто їх не змусить безпосередньо. Якщо навіть це робитимуть російські війська, гадаю, виникне конфлікт між білоруськими військовими та російськими”, — вважає генерал армії України, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Наразі ситуація поблизу кордону з Білоруссю залишається повністю контрольованою, повідомили у Держприкордонслужбі України.

“Активності ДРГ (диверсійно-розвідувальних груп, — ред.) там не спостерігається. Обстрілів також не фіксується, через що ми можемо активно нарощувати наші оборонні можливості, зміцнюючи в інженерному відношенні лінію кордону та прикордоння. Можу нагадати, що Росія на території Білорусі не має достатньої кількості особового складу чи засобів, щоб здійснити вторгнення на територію України”, — заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі марафону “Єдині новини”.

Відповіддю на нібито агресивну політику Заходу та України назвав спільні білорусько-китайські маневри “Атакуючий сокіл-2024” Володимир Купріянюк, заступник начальника Генштабу білоруських Збройних сил. Стартували навчання напередодні саміту НАТО — за 5 км від кордону з Польщею. У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що уважно стежать за білорусько-китайськими маневрами. Поки що додаткових загроз та провокацій не зафіксовано.

Також читайте: На кордоні з Україною з’являться нові білоруські військові об’єкти — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір