Лукашенко посилено готується до майбутніх виборів, — Губаревич про дозвіл військовим застосовувати зброю проти громадян

Олександр Лукашенко. Фото: gettyimages.com

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко активно готується до майбутніх виборів, посилюючи репресії. І указ, який дозволяє військовим стріляти по цивільних, це лише підтверджує. Про це сьогодні, 11 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова руху “За Свабоду” Юрій Губаревич.

“Дійсно, готується і готується посилено. Поява указу на початку лютого якраз таки передує Єдиному дню голосування з виборів до так званого парламенту і місцевих рад у Білорусі, які мають відбутися 25 лютого”, — сказав він.

За його словами, режим ретельно готується до виборів, і, крім указу про можливість застосування зброї, проводяться конкретні дії, спрямовані на залякування населення.

“Так, правозахисникам стало відомо про понад 200 обшуків і затримань осіб, які допомагали політв’язням Білорусі або були членами їхніх родин; регулярно проводять рейди і в малих містах Білорусі щодо людей, яких хоч якось помітили за участю в протестах 2020 року, людей щонайменше обшукують, дивляться їхнє листування в соціальних мережах, перевіряють телефони і відправляють за ґрати, знаходячи хоч щось, на думку режиму, підозріле”, — повідомив Губаревич.

Голова руху “За Свабоду” наголосив, що таким чином Лукашенко розпочав процес підготовки до президентських виборів у Республіці Білорусь у 2025 році.

Читайте також: У Білорусі панує беззаконня, під репресії потрапляють навіть прихильники Лукашенка, — Вячорка

Нагадаємо, 1 лютого Олександр Лукашенко підписав указ, згідно з яким військовослужбовцям РБ дозволено застосовувати проти громадян “вогнепальну зброю, спецзасоби, бойову і спеціальну техніку під час виконання покладених на них завдань”.

У змінах, які вніс Лукашенко, також ідеться про те, що військовослужбовець “не несе відповідальності за шкоду”, заподіяну внаслідок стрілянини, коли вона “здійснювалася відповідно до вимог загальновійськових статутів”.

Прямий ефір