Перші після масових протестів президентські вибори в Білорусі, намічені на лютий 2025 року, стануть імітацією демократії, розрахованою насамперед на зовнішнього споживача. По-справжньому демократичних виборів у Білорусі немає з 1994 року, а після 2020-го про них взагалі немає сенсу говорити. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив головний редактор видання “Білоруська правда” Ілля Добротвор.
Він наголосив, що режим Лукашенка не може спиратися на народну підтримку, оскільки було порушено головний пункт суспільного договору між білорусами та владою — про мирну Білорусь.
“Одним із пунктів договору влади та білорусів, гаслом Лукашенка — я нагадаю, на виборчих кампаніях був блок “За мирну Білорусь” — був стан миру, неучасть у якихось військових конфліктах. Це був один із ключових моментів. Чому Лукашенко утримувався при владі? “Зате немає війни, — говорила влада після 2014 року, — ось, подивіться, Росія з Україною воює, Росія воює там-там-там, а ми не воюємо, і у нас мирне небо, і голосуйте за Лукашенка, тому що Лукашенко — це мир”, — нагадав гість ефіру.
За його словами, Лукашенко, по суті, змушений був продати Путіну мирну Білорусь, оскільки зруйнував її економіку.
“Якщо 10 років тому ми говорили, що економіка Білорусі — це мінус 1 млрд дол. на місяць, тобто вона вимагає близько 12 млрд вливань на рік, то зараз ця цифра, і ми бачимо її за російськими вливаннями, близько 25 млрд дол. щороку”, — констатував головний редактор “Білоруської правди”.
Добротвор пояснює, що порушення головного пункту суспільної угоди не могло не призвести до падіння підтримки Лукашенка. І хоча у білоруського диктатора залишається “ядерний електорат”, його влада тримається на силі.
“У Лукашенка залишається ядерний його електорат — це близько 30-35% білорусів. Ну і, звісно, основне — це силовики та силова підтримка з боку Росії”, — заявив Ілля Добротвор.
Читайте також: До перших виборів після масових протестів готується Білорусь — мета Лукашенка (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше голова руху “За Свабоду” Юрій Губаревич заявив, що підготовка до військових дій у Білорусі не припиняється останні два роки. На тлі війни Росії проти України самопроголошений президент Лукашенко намагається зайняти якусь власну нішу. І найголовніше завдання всіх військових навчань та підготовок — демонстрація обороноздатності чи можливості ведення воєнних дій.