Лукашенко ненавидить усе національне, — Вячорка

Франак Вячорка. Фото: belsat.eu

Свого часу Білорусь мала стати для Лукашенка “трампліном у Кремль”. Він її не полюбив, він ненавидить усе національне. Історія Білорусі для Лукашенка розпочинається з Другої світової війни. Таким чином в ефірі телеканалу FREEДОМ пояснив заборону на святкування Дня волі в Білорусі старший радник Світлани Тихановської Франак Вячорка.

Він каже, що День волі, річницю проголошення незалежності першої національної держави — Білоруської Народної Республіки 25 березня 1918 року, у Білорусі на державному рівні відзначали протягом лише чотирьох років. Після приходу до влади Лукашенка неофіційне білоруське свято потрапило під заборону.

“Він заборонив біло-червоно-білий прапор — справжній прапор Білорусі, герб, і все, що нас пов’язує з Європою, з історією Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, просто було заборонено. І усі ці роки ми відзначали 25 березня нелегально демонстраціями, акціями. Я сам сидів у в’язниці 12 разів за відзначення цієї дати. Після 2020 року значення 25 березня, Дня волі, стало ще важливішим, бо це не лише про демократію та свободу — це про незалежність Білорусі”, — говорить Вячорка.

На думку білоруського опозиціонера, Лукашенко не любить Білорусь, яка мала стати для нього лише кар’єрним трампліном, тому на відміну від багатьох диктаторів не розігрує “національну карту”.

“Лукашенко ненавидить усе національне. Він хотів бути президентом “великої Росії”. І коли Єльцин вибирав свого наступника, призначив Путіна, всі його мрії стати начальником у Москві провалилися. Але Білорусь він не полюбив. Про Білорусь та білоруську мову він говорить з огидою… Для нього це все чуже, він любить пломбір за 15 коп., гімн Радянського Союзу, піонерів, КДБ”, — коментує гість ефіру.

Він зазначив: хоча у Білорусі, починаючи зі школи, йде “промивання мізків” й “історія починається з 1943 року”, чимало білорусів продовжують святкувати 25 березня, зараз — вдома на кухнях. Франак Вячорка вважає, що знадобиться час, щоб Білорусь спромоглася “повернути свою власну історію”.

Читайте також: Доноси, залякування та каральна психіатрія: нові факти про репресії в Білорусі (ВІДЕО)

Прямий ефір