Лукашенко не зважиться на тотальну мобілізацію, а для прихованої — країна дуже маленька, — білоруський журналіст

Олександр Лукашенко. Скріншот: uatv.ua

Білорусь це полігон для Російської Федерації, зокрема і в аспекті репресій. Понад 20 років у країні діє такий режим. Сьогодні сотні та тисячі білорусів потрапляють під репресії, людині там ніхто не може гарантувати безпеку, наголосив головний редактор видання “Білоруська правда” Ілля Добротвор сьогодні, 11 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Гість ефіру вважає, що Лукашенко не зважиться на тотальну мобілізацію, а для прихованої — країна дуже маленька і це відразу буде помітно.

“Мобілізація та навчання так чи інакше тривають, і вже оголошувалося, що проводитимуть спільні навчання. Я не думаю, що Лукашенко наважиться на тотальну мобілізацію. У нас занадто маленька країна, щоб провести щось приховано. Щойно вони почнуть призивати тих, кого не повинні призивати за віком чи на збори, то це одразу буде помітно”, — сказав Добротвор.

Він також зазначив, що суд у Білорусі не має жодного значення.

“Система, кримінальна справа, тобто суд не має жодного значення, тому що рішення ухвалюється нагорі, і суддя просто його озвучує. І абсолютно не мають значення ні адвокати, ні прокурори, ні інші, це учасники вистави та рішення вже насправді ухвалено”, — сказав білоруський журналіст.

Добротвор акцентував, що репресивна машина в Білорусі не зупиняється, вже понад два роки репресії лише наростають. А змінити ситуацію може лише смерть диктатора, упевнений він.

Гість ефіру додав, що сьогодні про Білорусь як про цивілізовану країну говорити не доводиться.

Читайте також: Якщо ядерну зброю буде розміщено на території Білорусі, велика ймовірність і її застосування, — Красуліна

Нагадаємо, Білорусь офіційно не вступила у війну РФ проти України, але надає російській армії свої полігони, цивільну та військову інфраструктуру, літаки РФ злітають із білоруських аеродромів, щоб завдавати ударів по цілях в Україні.

При цьому в білоруському суспільстві, як показують соцопитування, сильні антивоєнні настрої, проте за їхню публічну демонстрацію загрожує кримінальне переслідування.

Прямий ефір