“Лукашенко на цю авантюру не піде”: ризики вступу Білорусі у війну оцінив Ягун

Віктор Ягун. Фото: espreso.tv

Якщо білоруська армія наважиться наступати в Україні, вона відразу ж опиниться під вогнем Сил оборони. Прикордонна розвідка та розвідка союзників чітко визначають переміщення військ у Білорусі. До того ж подібна авантюра закінчиться для самої країни провалом. Про це в ефірі телеканалу  FREEДОМ сьогодні, 29 травня, сказав військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

Коли почався широкомасштабний наступ РФ на Україну 2022-го, за словами Ягуна, у Білорусі вистачило б сил зайти тільки у дві прикордонні області України. 

“Сил Білорусі вистачило б, наприклад, зайти для окупації прикордонної смуги Волинської та Рівненської областей. За ідеєю, вони повинні були вступити у війну через деякий час після вторгнення РФ. Усі три області, я ще не назвав Житомирську, окрім Київщини та Чернігівщини, мали бути в зоні відповідальності армії Білорусі”, — зазначив експерт. 

Але після звільнення Київщини білоруси зупинилися буквально за крок від вступу у війну, продовжив спікер.

“Після того, що сталося під Києвом, після того, як українська армія показала, що не збирається здавати зброю, і населення активно включилося в партизанську боротьбу на окупованих територіях, білоруси просто зупинилися фактично на останньому своєму кроці до вступу у війну. Сили, які вони могли використовувати для того, щоб перейти кордон і окупувати частину України, — близько 100 тис. особового складу. Але цього точно не вистачить для повноцінного ведення бойових дій у стилі фронтової операції”, — наголосив Ягун. 

Він вважає, що ризики від такого рішення дуже великі й небезпечні для режиму Лукашенка. 

“Ризики для Білорусі в разі вступу у війну дуже високі. По-перше, вона чітко стає на позицію противника, і можна буде говорити, що Білорусь — це та ж сама Росія. Тобто фактично всі санкції проти РФ повністю переходять і на Білорусь. По-друге — частина їхніх підприємств, які розташовані в безпосередній близькості від кордонів з Україною, стають реальною ціллю для українських Сил оборони. Зокрема й ті нафтопереробні заводи, які створені за гроші іноземних інвесторів, за західними технологіями, точно будуть знищені. І що буде після цього робити Білорусь — незрозуміло”, — сказав гість ефіру. 

Він також зазначив, що Білорусь все таки відрізняється від Росії. Кілька тисяч трун у країні — дестабілізація ситуації забезпечена, вважає Ягун.

Експерт акцентував, що за переміщенням російських військ на території Білорусі активно стежить розвідка — і українська, і країн-союзників. 

“У нас настільки сильна зараз позиція за інформаційними каналами, і прикордонна розвідка, і розвідка наших союзників, і наші можливості, і можливості білоруської опозиції, що ми буквально день у день, точка в точку знаємо всі переміщення російських військ територією Білорусі, аж до одиниць техніки та їхніх номерів. Тому, якщо дійсно щось почне відбуватися, ми будемо знати все дуже чітко і вчасно”, — зазначив спікер. 

Ягун не виключає, що найближчими тижнями буде ухвалено рішення про можливість використання Україною західної високоточної зброї, насамперед американської, по території противника.

 “Це вже навіть не дрони, які можуть літати далеко, але не так масово, а це серйозні ракети, які летять на відстань до 300 кілометрів. Тому все це може отримати Білорусь у відповідь. Лукашенко точно не піде на цю авантюру. Він триматиметься до останнього. Незважаючи на його всі розповіді, він точно з тих людей, які цю червону межу не перейде. Але якщо щось станеться із самим Лукашенком або з його “міньйонами”, і Росія поставить якогось свого умовного генерала, то я думаю, що все можливо. Але навіть у цьому випадку нічого надзвичайного не станеться, тому що це просто авантюра, яка закінчиться насамперед провалом для Білорусі”, — резюмував Віктор Ягун.

Читайте також: У Росії немає сил і засобів для наступу на Україну з території Білорусі — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір