Лукашенко мріяв про ядерну зброю з першого президентського строку, — Красуліна

Олександр Лукашенко. Фото: president.gov.ua

Олександр Лукашенко мріяв про розміщення ядерного озброєння на території Республіки Білорусь з моменту, як вперше став президентом. Про це сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла прессекретарка Світлани Тихановської Анна Красуліна.

“Теоретично ТЯЗ (тактична ядерна зброя, — ред.) з’явитися може, але поки ми бачимо гру божевільного, яку розігрує Путін і Лукашенко щодо всіх оточуючих. Тобто, вони грають нібито так, ми такі відв’язні, ми можемо зробити все що завгодно. Інша справа, що в ситуації, коли їх заженуть у кут, їм може нічого не залишитися, окрім як спробувати це застосувати”, — сказала вона.

З іншого боку, тактична ядерна зброя превентивно знищується конвенційною зброєю в разі, якщо Лукашенко і Путін захочуть її застосувати, зазначила прессекретарка.

“Насправді поки що хвилюватися нічого: зброї на території Білорусі немає, і обладнаних сховищ теж поки що немає”, — підкреслила вона. 

Лукашенко зі свого боку мріє про контроль над ядерною зброєю на території Білорусі. Однак це буде російська ядерна зброя з усіма наслідками, що випливають з цього, каже Красуліна.

“Людина мріяла про це, починаючи з початку свого президентства, він все життя мав претензії до Шушкевича, який вивів ядерну зброю з Білорусі. Йому здається, що ядерна зброя захищає, він не розуміє, що насправді ядерна зброя робить мішень із Білорусі та з нього особисто. Тобто “знищуйте мене, я небезпечний для всіх”. Йому хтось вклав у голову, що ніхто не нападає на країну, яка має ядерну зброю. Хоча насправді це не так. Тим паче, що мати ядерну зброю по суті справи буде Путін, а Лукашенко на своїй території її тільки розміщує і ставить під удар білоруський народ”, — підсумувала Анна Красуліна.

Читайте також: Змінив образ “господарника” на “картопляного фюрера”: про нові ініціативи Лукашенка говоримо з Валерієм Мацкевичем

Довідка. Білорусь першою з республік колишнього СРСР виконала зобов’язання за Лісабонським протоколом, ратифікувала Договір СНО-1 і приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Саме виведення ядерної зброї з території країни перший голова Республіки Білорусь Станіслав Шушкевич називав найголовнішим своїм політичним досягненням.

Читайте також: Що задумав Лукашенко: думка опозиціонера про російську “ядерку” для Білорусі

Прямий ефір