Лукашенко готується до війни, і через декілька років це цілком реальний сценарій, — Латушко

Олександр Лукашенко. Фото: gettyimages.com

Самопроголошений президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко активно готується до воєнних дій, що, зокрема проявляється у зміні законодавства, військових навчаннях та зміні воєнної доктрини країни. Про це в ефірі телеканала FREEДОМ розповів заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко. 

“Не будемо забувати про те, що за два роки Лукашенко змінив законодавство з погляду ситуації на період війни: ввів народне ополчення, ввів смертну кару за зраду батьківщини для військовослужбовців, значно посилив озброєння Збройних сил Білорусі”, — сказав він. 

Латушко нагадав, що на території РБ перманентно проходили і проходять військові навчання на всіх полігонах країни.

“Вкладено величезний ресурс у Збройні сили, зараз вкладається пропагандистський інформаційний ресурс для того, щоб змінити свідомість білорусів. Тому мій прогноз — Лукашенко готується до війни, і через два-три роки це цілком реальний сценарій”, — наголосив він. 

Також опозиціонер зазначив, що в новій військовій доктрині РБ тепер практично всі країни розглядаються як потенційні вороги, за винятком Росії.

“У проєкті, який опубліковано, але можна вважати, що її вже схвалено, Лукашенко прямо говорить, що в нас є недружні країни, такі як Литва, Латвія, Естонія, Польща, Україна, США, Велика Британія — загалом блок НАТО. Тобто це системна робота, яка відбувається перед носом НАТО, Заходу, але чомусь усе якось не фокусується на проблемі Лукашенка, — її наче не існує”, — резюмував Павло Латушко.

Читайте також: Громадяни Білорусі не підтримують участь країни у війні РФ проти України: інтерв’ю зі Світланою Тихановською

Раніше опозиційний проєкт Motolko.help писав, що до Мінська (РБ) із 8 до 11 січня щодня прилітав літак із Китаю, який доставляв вантаж військового призначення.

Прямий ефір