Логічний хід надійного партнера України, — Буряченко про відмову Румунії видати візи росіянам на сесію ПА ОБСЄ

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Румунія не видала візи російській делегації для участі в сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ (Організації з безпеки й співробітництва в Європі), яка відбудеться з 29 червня до 3 липня в Бухаресті. Як пишуть російські пропагандистські ЗМІ, посилаючись на своїх чиновників, у ноті МЗС Румунії йдеться: “у зв’язку з російською агресією проти України жодному з членів делегації РФ не буде видано візи й не буде дозволено в’їзд до країни”. Таке рішення — цілком логічне і ще раз підтверджує, що позиція Румунії в підтримці України залишається незмінною. Про це сьогодні, 17 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Він зазначив, що саме Румунія під час повномасштабного вторгнення Росії стала одним із найнадійніших партнерів України, тому що абсолютно не сумнівалася, що з себе представляє сьогоднішня політика Кремля.

“І безпілотники не раз залітали на територію Румунії. І, власне кажучи, Румунія “прикривала” наш “зерновий коридор” уже без Російської Федерації. Ба більше, Румунія підставила нам плече тоді, коли польські фермери заблокували сухопутний транзит нашого зерна якраз до Сочі. Тобто румунам особливо нічого пояснювати не потрібно. Я за останні два роки бачу, що вона стала одним із наших найближчих і надійних партнерів”, — наводить приклад допомоги Україні Буряченко.

Тому цілком закономірно, що Румунія заборонила приїзд російської делегації на сесію Парламентської асамблеї ОБСЄ. Особливо враховуючи, що заборона для росіян на цей майданчик діяла вже й раніше.

“По-перше, Росія сама вийшла на суперечки, а по-друге, вже вона не просто пропустила дві останні сесії, їх туди просто банально не пустили. І цю практику продовжила Румунія”, — зауважив експерт.

Буряченко також звернув увагу, що останнім часом у світовому співтоваристві, особливо в Європейському Союзі, вже не бояться, як раніше, ставити Росію на місце, пояснюючи це небажанням провокувати ще більшу агресію, а все більше ізолюють її на міжнародній арені. І Румунія в цьому плані є однією з найактивніших країн. Він також зауважив, що багато в чому це пояснюється сусідством Румунії не тільки з Україною, але й із Молдовою.

“Важливим аспектом є Республіка Молдова, де є незаконне формування під назвою Придністров’я, яке майже повністю підпорядковане якраз Російській Федерації. Але водночас абсолютна більшість молдаван давно мріють про приєднання до Румунії. І вони вже навіть румунську мову вказали у своєму законодавстві як основну офіційну. Тому Румунія несе відповідальність не тільки за себе, але вже значним чином і за Молдову”, — розповів голова “Міжнародної асоціації малих міст”.

Він також звернув увагу на жорстку позицію влади Румунії щодо РФ.

“У них були досить різкі заяви на офіційному рівні, що якщо почнуться з боку РФ якісь дестабілізаційні дії, підтримка, наприклад, Придністров’я, можлива військова ескалація, то Румунія не стоятиме осторонь і допомагатиме законній владі Молдови”, — акцентував Олексій Буряченко.

Читайте також: Саміт миру візуалізував, скільки країн з Україною, а скільки з Росією, —радник керівника ОП

Прямий ефір