Літня сесія ПАРЄ стартує в понеділок — основні теми (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pace.coe.int

У Страсбурзі (Франція) готуються до відкриття літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка має значення і для України. На ній розглянуть кілька важливих резолюцій і оберуть нового генерального секретаря Ради Європи. Робота сесії розпочнеться в понеділок, 24 червня. У Страсбурзі перебуває кореспондент телеканалу FREEДОМ Олег Борисов, який розповів подробиці та план на найближчий тиждень у роботі ПАРЄ.

Українська делегація називає саме цю літню сесію Парламентської асамблеї Ради Європи українськими днями. Під час її проведення заплановано безліч заходів.

Насамперед звісно ж, буде переобрання нового генерального секретаря Ради Європи. Поки що цю посаду обіймає Марія Пейчинович-Бурич. Буквально кілька місяців тому вона була з візитом у Києві, зустрічалася з президентом України Володимиром Зеленським.

На посаду генсека Ради Європи претендують три людини:

  • колишній президент Швейцарії Ален Берсе;
  • колишній міністр культури Естонії Індрек Саар;
  • єврокомісар із питань юстиції в Бельгії Дідьє Рейндерс.

Ці три кандидати — великі друзі України й з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну підтримували Україну практично в усіх аспектах — дипломатичному, економічному та воєнно-політичному, зокрема.

У середу, 26 червня, розглядатимуть три важливі резолюції. Одна з них стосується протидії стиранню культурної ідентичності під час війни та миру. Її авторкою є народна депутатка України та членкиня ПАРЄ Євгенія Кравчук. У резолюції йдеться про те, як Російська Федерація знищує культурну спадщину України. Друга резолюція — про роль санкцій у протидії агресивній війні РФ проти України. Автором цієї резолюції є також народна депутатка України та членкиня української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько. Триватиме дискусія щодо посилення санкцій проти Російської Федерації. Третя резолюція, авторства хорватського депутата Давора Іво Штіра, також присвячена Україні. Вона називається “Правові та правозахисні аспекти агресії РФ проти України”. Ці резолюції потім будуть передані в Європарламент і в Єврокомісію. Вони є сильним кроком до ухвалення тих чи інших рішень, які дуже важливі для України. Це й економічна підтримка, і політична, і дипломатична, і, звичайно ж, військова.

А в четвер, 27 червня, відбудуться дебати та голосування щодо резолюції депутата з Норвегії Лізе Сельнес на підтримку українських біженців.

Читайте також: Процес вступу України до ЄС відбувається швидше, ніж в інших країнах — деталі від Кравчук

Прямий ефір