Лінію оборони в Запорізькій області росіяни замінували “космічно щільно”, — Нарожний про рішення США надати Україні касетні боєприпаси

Павло Нарожний. Скриншот: uatv.ua

Україна просила у США касетні боєприпаси від березня. Рішення надати касетні артилерійські боєприпаси тільки зараз було ухвалено з кількох причин. Таку думку сьогодні, 9 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Павло Нарожний.

За його словами, ці касетні артилерійські боєприпаси орієнтовані на те, щоб не вбивати противника, а поранити. Містить велику кількість дрібних гранат, начинених уламками.

“Так довго вагалися тому, що поки українська армія не дійшла до “лінії Суровікіна” [в Запорізькій і частині Херсонської областей], до лінії оборони російської армії, де вони стоять у глухій обороні, російська армія там використовує заборонені піхотні міни. Вони там замінували все практично. Там відстань від міни до міни близько півтора метра, це дуже щільне мінування, космічно щільне мінування. І нам у будь-якому разі після звільнення Запорізької області потрібно розміновувати. Будемо ми використовувати ці касетні боєприпаси чи не будемо — без різниці. Саме тому було ухвалено рішення дати касетні боєприпаси під обіцянки України використати їх винятково в наступі, винятково на цих мінних полях, де і так уже все заміновано”, — сказав Нарожний.

Крім цього, нагадав експерт, російська армія не гребує використовувати касетні боєприпаси, зокрема для обстрілів мирних жителів.

“Якщо на полі бою це ще якось можна зрозуміти, але російська армія стріляла касетним боєприпасом по місту Харків. Усі охочі можуть знайти і подивитися відео обстрілу Харкова, і там дуже характерна стрілянина касетним боєприпасом, коли велика кількість дрібних вибухів, і це відбувається в житловому секторі”, — уточнив він.

Експерт додав, що США дали касетні артилерійські боєприпаси і дивитимуться, як Україна їх використовуватиме.

“Якщо використання буде легітимним, як обіцяли, на полі бою, то наступна порція — будуть ракети з касетними боєприпасами, будуть високоточні авіабомби з касетними боєприпасами (не такі, як у Росії, не гравітаційні) — з GPS-наведенням тощо, які влучають в околі 3 метрів з імовірністю 99%. Це ще тільки початок. Касетні артилерійські боєприпаси здадуться росіянам за пару місяців квіточками, порівняно з керованими касетними ракетами”, — резюмував Павло Нарожний.

Читайте також: Один касетний боєприпас дорівнює десяти стандартним за результативністю, — військовий експерт

Нагадаємо, раніше Нарожний розповів, що США передаватимуть Україні касетні боєприпаси для ствольної артилерії калібру 155 мм. Це активно-реактивний снаряд. Він має низку переваг перед російськими касетними боєприпасами.

Прямий ефір