Лідери ЄС почали розгляд кандидатів на керівні посади — подробиці

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Лідери Європейського Союзу зібралися на засідання в Брюсселі, щоб затвердити пакет кандидатур на головні посади. Урсула фон дер Ляєн розраховує знову зайняти крісло президента Європейської комісії, оскільки її правоцентристська Європейська народна партія здобула перемогу на виборах. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на Reuters.

Ще на два з половиною роки, найімовірніше, буде переобрано і президентку Європарламенту Роберту Мецолу.

“Парламент обирає свого власного президента. Я самостійно подала на розгляд, щоб бути кандидатом. Дедлайн був сьогодні опівдні. Я буду боротися, і ми побачимо результат”, — із заяви Мецоли.

Утім, як повідомив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, імена нових кандидатів на керівні посади в ЄС можуть бути оголошені наступного тижня.

“Я очікую, що офіційне рішення буде ухвалено наступного тижня. Очевидно, що знову ж таки належить обговорити цілий пакет. Але коли я бачу імена, я маю сказати, що наразі консенсус формується. І подивимося, чого ми досягнемо сьогодні ввечері. Це позитивно. Сподіваюся, засідання буде коротким, тому що о 9:00 президенту Франції потрібно бути присутнім на футбольному матчі”, — наголосив прем’єр-міністр Нідерландів.

Читайте також: Європа збереже підтримку України — підсумки виборів до парламенту ЄС обговорюємо з експертами

Як повідомлялося раніше, у Європейському Союзі відбулися вибори до Європарламенту. За попередніми результатами, перемогу здобула Європейська народна партія (ЄНП). На другому місці — соціал-демократичні сили. Третій результат отримала ліберальна фракція “Оновлюючи Європу”.

Прямий ефір