Лідери країн ЄС мають підтримати старт перемовин про вступ України, — прем’єр Ірландії

Ілюстративне фото: ap.org

Лідери країн Європейського Союзу мають підтримати старт переговорів про вступ України до ЄС та виділення додаткових коштів для підтримки української армії, щоби захистити демократію. Про це сьогодні, 14 грудня, перед засіданням Європейської Ради в Брюсселі заявив прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар, передає кореспондент телеканалу FREEДОМ.

“Я відвідую засідання Європейської Ради вже 6 або 7 років. Ймовірно, це один із найважливіших заходів, на яких я був присутній, саме через важливі рішення, які нам належить ухвалити щодо України. Рішення щодо фінансів, а також про те, чи починати переговори. І ми повинні сказати “так” хоча б щодо одного з цих двох пунктів, а в ідеалі — обох, тому що Україна перебуває в небезпеці. Україна не встоїть без постійної підтримки як з боку Євросоюзу, так і з боку США. Це дві вежі свободи і демократії у світі”, — зазначив Варадкар. 

Якщо в України не буде підтримки з боку ЄС і США, тоді переможе Путін, і виникнуть усі наслідки, які випливають для світу після цього, акцентував він.

“Ось чому ця зустріч така важлива. Ми повинні піти звідси зі стійким фінансовим пакетом для України, який дасть їм упевненість у тому, що їх фінансуватимуть протягом наступних кількох років, якщо це буде необхідно. Також це пошле дуже чіткий сигнал Кремлю”, — вважає прем’єр Ірландії.

За його словами, Україні може знадобитися тривалий час, щоб приєднатися до Європейського Союзу. 

“Але ми повинні почати перемовини наступного року. І з розмов із президентом Зеленським я знаю, яке це значення має для солдатів на передовій, які борються за Європу, за Україну. Це дійсно матиме значення з погляду їхнього морального духу”, — резюмував він.

Читайте також: Єврокомісія захищатиме свої рекомендації щодо старту переговорів з Україною про вступ до ЄС, — Боррель

Нагадаємо, лідери країн Європейського Союзу зібралися для того, щоб дати “зелене світло” Україні на початок переговорів щодо вступу до ЄС. Досягти необхідної одностайності заважала позиція уряду Угорщини, який виступав проти швидкого розширення ЄС. 

Прямий ефір