Україна продовжує озброюватися за допомогою міжнародних партнерів. Представники 12 країн-учасниць формату “Рамштайн” заявили про готовність передати Києву танки. Серед інших Іспанія, Польща, Фінляндія, Нідерланди, Норвегія і Данія поставлять Збройним силам України важке озброєння. Президент Джо Байден заявив про те, що США передадуть Україні 31 танк Abrams (“Абрамс”), повідомляє FREEДОМ.
Після довгої дипломатичної роботи Києва і міжнародних партнерів України Німеччина пішла на поступки. Берлін дозволив іншим країнам поставляти Києву німецькі танки “Леопард” різної модифікації. На першому етапі сама Німеччина надасть роту з 14 танків Leopard 2 A6, які перебувають на озброєнні Бундесверу. Інші європейські партнери, своєю чергою, передадуть танки Leopard-2.
“Мета полягає в тому, щоб у два етапи дуже швидко сформувати два батальйони. На першому етапі ми за участю наших партнерів створимо батальйон з абсолютно новими, що швидко розгортаються і оснащеними боєприпасами танками Leopard 2A6. На другому етапі — але це займе дещо більше часу — також із включенням інших запасів, буде створено другий батальйон”, — повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
“Це дипломатична перемога України і колективного Заходу, тому що поодинці ми б, швидше за все, не впоралися. Враховуючи позицію наших партнерів, США, а перед цим Польщі, які заявили, що навіть готові будуть постачати танки німецького виробництва навіть без згоди Німеччини, тож, ясна річ, пан Шольц перебував у дуже незручній ситуації”, — коментує політолог Олександр Антонюк.
В українському Міністерстві оборони вже відреагували на постачання танків і натякнули, що це далеко не останній пакет військової допомоги Україні від західних партнерів.
“За 120 годин після восьмої зустрічі “Рамштайн” у нас є підтвердження про постачання “Леопардів”. Леопардова коаліція з партнерами спрацювала. Дійсно, “Леопарди” мають гарний вигляд в Україні. Велике дякую бундесканцлеру Олафу Шольцу, моєму колезі Борису Пісторіусу, німцям і всім, хто нас підтримував. Далі — більше. Слава Україні!” — написав міністр оборони України Олексій Резніков у Twitter.
Сучасні танки “Абрамс”, “Леопард”, бойові машини піхоти “Бредлі” (Bradley), “Мардер” (Marder), бронетранспортери “Страйкер” (Stryker), “Бульдог” (Bulldog) допоможуть ЗСУ деокупувати захоплені російською армією населені пункти. За підрахунками експертів, на першому етапі вдасться акумулювати щонайменше 150 одиниць озброєння.
“14 танків надає Велика Британія — це танки Challenger-2, йдеться про те, що Польща надає щонайменше танкову роту — 14 машин Leopard 2А4, Німеччина вже заявила про те, що надає щонайменше танкову роту танків Leopard 2А6. Сьогодні ми вже чуємо заяви кількох країн — хтось надає 8 машин, хтось 6 машин, Нідерланди готові викупити ті 18 танків Leopard 2, які в них перебувають у лізингу”, — нагадав військовий експерт Микола Соломаха.
Танк Leopard 2 автономний на дистанції до 500 км, його максимальна швидкість — 68 км на годину. Leopard 2 оснащений 120-мм гладкоствольною гарматою. Це найпоширеніша важка бронемашина в Європі, танк стоїть на озброєнні понад десятка країн. Водночас Росія хоч і володіє найбільшим арсеналом танків, їхня якість поступається європейським розробкам у рази. Експерти запевняють, у цьому випадку кількість не може перемогти якість.
“Ми бачимо, що вже деградація виробництва танків і прицілів у Росії призводить до того, що якість техніки, яка надходить замість тієї, що вибула з ладу, значно погіршується, тому танки Т-Леопард2А4 — це той рівень, вище за який Росія зараз уже не підніметься”, — зазначає Соломаха.
“Я думаю, що найближчими днями ми почуємо, що вони вже десятки “Леопардів” відклацали або відстріляли, вони ж щодня по 4 “Хаймарси” у нас знищують. Крім пропаганди, звичайно, реакція буде така, як ми, знову ж таки, передбачали, ми попереджали громадян РФ, що зараз їм почнуть закривати кордони і проводити вже масову мобілізацію”, — висловив думку Антонюк.
За 11 місяців повномасштабного вторгнення російська армія втратила в Україні понад 3 тисячі танків. Найкращі модифікації — Т90М, Т90А, Т72Б3 — російському воєнпрому все складніше ремонтувати на тлі санкцій.
Читайте також: Скільки часу знадобиться, щоб західні танки змінили ситуацію на фронті — думка Селезньова