Латиноамериканські медіа за інформацією звертаються до російських джерел і починають їх цитувати, — Замковий

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Російська Федерація просуває пропаганду в Латинській Америці не тільки в соцмережах, але й на телебаченні. Багато країн це підтримують, а медіа цитують саме російські джерела. Україні необхідно просувати власні наративи, адже багато в чому вони зрозумілі та близькі країнам Латинської Америки. Про це сьогодні, 9 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів фактчекер StopFake Олександр Замковий.

“Країни Латинської Америки живуть більше циклами найближчих двох-трьох років. Багато латиноамериканських лідерів самі просувають російську пропаганду, тому що або перебувають у її фарватері, або просто підтримують Росію, тому що це їхнє бачення. Наприклад, президент Венесуели Ніколас Мадуро просуває російський порядок денний, тому що вони антиглобалісти. І Росія дуже багато вкладає грошей і підтримує Венесуелу”, — розповів він.

Російські джерела не заборонені в країнах Латинської Америки і РФ активно фінансує їх, зазначив експерт.

“Латиноамериканські медіа за інформацією звертаються до російських джерел і починають їх цитувати. І це дуже чітко видно, тому що вони використовують такі слова, як “український конфлікт”, “військова операція”. Можливо, це навіть робиться не спеціально, а просто тому, що їм потрібно подавати якісь новини, а інших джерел у них немає. Вони не можуть посилатися на BBC у своїх країнах, тому що моветон, а російські джерела — нормально”, — сказав він.

Бажання розібратися в ситуації в латиноамериканських журналістів є, адже попри відстань вони приїжджають і на лінію фронту, і в міста після деокупації.

“Необхідно окремо працювати з латиноамериканськими журналістами. Я знаю, що деякі приїжджають в Україну, попри велику відстань і складнощі, і намагаються розібратися в ситуації. Вони їздили в Бучу і на лінію фронту”, — наголосив Замковий.

Українські наративи мають працювати на території країн Латинської Америки, адже деякі з них теж боролися за свою незалежність і це може знайти свій відгук.

“Єдине, що ми можемо робити — це розповідати нашу історію з позиції того, що Україні треба вижити. Ми боремося за наше існування. Ось цей наратив, він декому досить близький, тому що не так давно багато латиноамериканських країн теж боролися за свою незалежність і своє існування”, — зазначив експерт.

Читайте також: Країни Латинської Америки вперше засудили агресію РФ проти України

Прямий ефір