Латвія пропонує запровадити санкції проти російської агропродукції та замінити її українською на європейському ринку, що допоможе Україні в захисті від російського вторгнення. Про це сьогодні, 23 січня, перед зустріччю міністрів сільського господарства країн-членів Європейського Союзу в Брюсселі заявив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе, інформує FREEДОМ.
“Ми пропонуємо сьогодні почати обговорення санкцій на російську сільськогосподарську продукцію. Як ми з латвійської сторони бачимо, в Європі достатньо харчових продуктів. Ми самодостатні, а це дає дохід для російської військової машини”, — сказав він.
Він нагадав, що 2014 року Росія наклала зі свого боку ембарго на деякі харчові продукти з Європейського Союзу, тоді як європейські країни не запроваджували подібних санкцій.
“Але нині імпорт зростає. Це зернові, можливо, навіть вкрадені з України, — ми не знаємо, звідки вони беруться. І саме з цього ми хотіли б почати цю дискусію: скоротити торгівлю з Росією харчовими продуктами настільки, наскільки це можливо, й запровадити санкції на харчові продукти. І ми хотіли б попросити створити робочу групу в Раді (Європейській Раді, — ред.) з цього питання… Йдеться про зернові. Це близько 2,2 млрд імпорту в ЄС, а загалом по харчових продуктах в ЄС — близько 3 млрд євро щорічно”, — зазначив Краузе.
Він звернув увагу, що це дуже чутливе питання для фермерів, які незадоволені зниженням цін на свою продукцію.
“Дуже важко конкурувати з третіми країнами, наприклад, з Росією, де виробляють не за нашими стандартами. Їх не хвилює зміна клімату. Їх не хвилюють викиди… І якщо є якісь групи товарів, скажімо, соняшникова олія, то є виробник дуже великий — Україна. І фактично всі харчові продукти, які ми імпортуємо з Росії, ми можемо купувати з України. Ми замінюємо й даємо можливість допомогти уряду України фінансувати цю війну проти російської агресії”, — сказав Краузе.
Читайте також: Російський експорт зернових знижуватиметься — прогноз голови “Української аграрної асамблеї”
Нагадаємо, 10-11 січня 2024 року президент України Володимир Зеленський провів зустрічі із зарубіжними лідерами. Він здійснив дипломатичне турне країнами Балтії та зустрівся з керівництвом Литви, Латвії та Естонії. Від своїх балтійських колег Зеленський отримав запевнення про подальшу фінансову та військову підтримку України. Обговорювали питання безпеки та євроінтеграції України.