На деокупованій території Харківської області сформовано 23 фільтраційні пункти. Вони створені для того, щоб виявляти, чи немає серед мирного населення солдатів ЗС РФ, переодягнених у цивільне, диверсантів та колаборантів. Про це сьогодні, 28 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник міністра МВС України Ростислав Смірнов.
Також правоохоронці опитують свідків злочинів російських окупантів. Головне завдання — зібрати всю доказову базу, щоб потім притягнути злочинців до відповідальності на міжнародному рівні. Смірнов наполягає: Україна має ініціювати новий Нюрнберг.
Радник міністра також зазначив, що в організації цього процесу є певні труднощі й скликати міжнародний трибунал поки що складно.
“Проблеми пов’язані з тим, що після Другої світової війни створилися міжнародні блоки безпеки, такі як ООН. І Росія є, наприклад, членом Ради безпеки ООН, і за всіма міжнародними нормами тільки ООН може скликати міжнародний трибунал, чого, звичайно, не буде. Бо навіть якщо ми ініціюватимемо це — буде одразу вето з боку РФ”, — каже Смирнов.
За його словами, у зв’язку з цим вже тривають розмови щодо переформатування роботи ООН або вилучення Російської Федерації з ООН.
“Тому, звичайно, це момент, який нам заважає саме запустити процес уже міжнародного трибуналу. Але ще раз кажу, що цього процесу ми однозначно досягнемо і на міжнародному рівні зокрема, щоб усі воєнні злочини були доведені. На сьогодні в нас уже понад 34 000 кримінальних справ”, — додав Смірнов.
Читайте також: Притягти РФ до відповідальності за скоєні злочини щодо України експерт назвав дієвий механізм