Україна має бути в авангарді будь-якої дипломатії, спрямованої на припинення війни. Про це заявили у Держдепартаменті США. У Вашингтоні висловили сподівання, що Китай як стратегічний партнер Росії зможе зіграти “продуктивнішу роль” у припиненні війни. Водночас президент України застеріг європейські країни від мирних переговорів за спиною України. За його словами, політики мають зберегти єдність щодо підтримки України, повідомляє FREEДOM.
Володимир Путін може використати тиск чи шантаж, щоб підірвати єдність серед європейських країн, заявив президент України Володимир Зеленський на саміті Європейської політичної спільноти у Великій Британії. Такі заяви українського лідера пролунали після того, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запропонував ЄС відновити дипломатичні відносини з Росією, а Україні — розпочати переговори з країною-агресором.
“Кожен вибирає сам, як діяти та яку спадщину залишити. Але якщо хтось у Європі намагається розв’язувати питання за спинами інших чи навіть коштом когось іншого, скажімо, України чи інших країн, то чому в такому разі нам взагалі слід звертати увагу на таких людей? ЄС та НАТО можуть розв’язати питання без таких людей”, — сказав Зеленський.
Раніше президент України заявив, що не вважає Віктора Орбана можливим посередником у мирному врегулюванні між Україною та Росією. За його словами, прем’єр-міністр Угорщини не має достатнього впливу на ведення подібних переговорів.
“Справді, зараз ми бачимо таку матеріалізацію можливостей для Путіна у вигляді того, що Орбан створив у Європарламенті групу й намагається за допомогою свого “гастрольного туру” під виглядом голуба миру насправді просувати ідею умиротворення Путіна. І тут природним є те, що угорський націоналізм, який з погляду і політології, і політичної історії є антиросійським, раптом використовується, щоб просувати інтереси Москви, яка завдала багато страждань угорському народу”, — прокоментував політолог-міжнародник Володимир Воля.
17 липня Європейський парламент схвалив резолюцію на підтримку України, у якій засудив так звану “миротворчість” Віктора Орбана. Єврокомісія вирішила знизити рівень представництва Угорщини на неформальних засіданнях Ради ЄС під час угорського головування.
Аналогічний крок ухвалили кілька держав-членів. Росія продовжує наступати в Україні, роблячи ставку на війну на виснаження та відмову Заходу від протистояння Кремлю. І дехто в Європі цьому підіграє, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, виступаючи у Європейському парламенті. Вона зазначила, що лише через два дні після візиту Орбана до Москви Росія обстріляла Київ, зокрема поціливши до дитячої лікарні “Охматдит” та пологового будинку.
“Ця так звана миротворча місія була нічим іншим, як “місією умиротворення”. Ніхто не хоче більше миру, ніж народ України. Справедливий та міцний мир для вільної та незалежної країни. І Європа стоятиме на боці України стільки, скільки потрібно. Ось наш сигнал”, — заявила Урсула фон дер Ляєн.
Згідно зі звітом аналітиків Інституту вивчення війни, Путін намагається висунути ідею повної капітуляції України як нібито “розумну” передумову для “мирних” переговорів. Зокрема Росія висуває абсурдну умову перемир’я — виведення українських військ із Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. А легітимну переговорну позицію України, що ґрунтується на міжнародному праві, Москва прагне підірвати, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
“Умови президента Росії Володимира Путіна щодо закінчення війни проти України рівнозначні капітуляції України, що свідчить про те, що Путін і надалі не зацікавлений у сумлінних переговорах на будь-яких умовах, окрім російських”, — зі звіту американського Інституту вивчення війни.
Тим часом Київ та західні партнери опрацьовують план другого Саміту світу. Як заявив 15 липня президент України Володимир Зеленський, його планують провести у листопаді, у планах — участь представників Росії. Перший такий форум пройшов без росіян у Швейцарії у червні. У підсумковому комюніке, яке на той час підписали 87 держав, йдеться про прихильність до принципу територіальної цілісності України.
Читайте також: Великобританія планує подвоїти підтримку деталі — (ВІДЕО)