Київ та Варшава уклали безпекову угоду — пріоритети та заяви сторін (ВІДЕО)

Володимир Зеленський і Дональд Туск. Фото: president.gov.ua

Україна та Польща підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки. Київ та Варшава розвиватимуть політичне, військове, оборонне та економічне партнерство. Польща взяла на себе зобов’язання підтримувати процес євроатлантичної інтеграції України. У документі також йдеться про реалізацію української формули миру, відшкодування збитків Україні від російської агресії та притягнення РФ до відповідальності, повідомляє FREEДOM.

Президент України Володимир Зеленський прибув до Варшави у понеділок, 8 липня. Він провів переговори із главою польського уряду Дональдом Туском. Також відбулися зустрічі у розширеному форматі — за участю делегацій обох країн. Співпраця у сфері оборони, участь Польщі у відновленні України, розвиток економічної та гуманітарної кооперації — такими були центральні теми переговорів. Президент України та прем’єр-міністр Польщі підписали договір про співпрацю у сфері безпеки.

“Угода важлива, потужна. Угода між Україною та Польщею — справді амбітна угода, яка багато в чому допоможе нам захищати життя наших людей та протидіяти російському злу”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

У тексті угоди йдеться, що Польща та Україна розвиватимуть політичну, економічну та оборонну співпрацю. Цього року Варшава надасть Києву кілька пакетів військової допомоги. Окремим пунктом у документі вказано, що Польща продовжуватиме надавати військову допомогу Україні стільки, скільки потрібно. Пріоритет партнерства — посилення бойових можливостей України у всіх сферах. У блоці, присвяченому партнерству в оборонній сфері, йдеться про спільне виробництво озброєння, зокрема на території України. Документ також передбачає створення добровольчого українського легіону, до якого зможуть долучитися українці, які мешкають у Польщі та інших країнах.

“Ми сприймаємо ці слова як взаємне зобов’язання, а не порожні обіцянки, і найближчим часом спільно з іншими союзниками ми будемо крок за кроком виконувати наміри цього документа. Ми були реалістами, коли працювали над цим документом. Україна добре знає та цінує це”, — зазначив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Польща зобов’язалася розглянути можливість передачі Києву не менше однієї додаткової ескадрильї МіГ-29 (щонайменше 14 винищувачів). Сторони також домовилися продовжити діалог щодо перехоплення російських ракет і дронів, спрямованих у бік Польщі через повітряний простір України.

“Ми потребуємо для цього однозначної співпраці в межах НАТО, тому що такі акції все ж таки вимагають спільної відповідальності. Це і в інтересах Польщі, і в інтересах України, щоб усе, що стосується нашої спільної безпеки та наших спільних дій, мало печатку міжнародної солідарності, зокрема НАТО. Логіка показує, що це було б набагато ефективніше. Але ми не маємо ілюзій, що це буде легким рішенням”, — прокоментував Дональд Туск.

Польща стала 21 країною, яка уклала з Україною двосторонню угоду про співпрацю у сфері безпеки.

Читайте також: Польща планує виробляти електроенергію для України

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск 8 липня у Варшаві підписали Угоду про співпрацю у сфері безпеки між Україною та Республікою Польща. Також глава Української держави зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Прямий ефір