Київ шукає спільну мову з Будапештом — коментар представника України при ЄС

Владислав Ченцов. Скріншот: uatv.ua

Україні необхідно взаємодіяти з усіма країнами Європейського Союзу, включаючи Угорщину. Завдання полягає в тому, щоб ніхто не використовував “українське питання”, щоб ускладнити надання військової допомоги або початок переговорів про членство в ЄС. Про це сказав представник України при ЄС Всеволод Ченцов у коментарі телеканалу FREEДОМ.

“Ми тісно співпрацюємо з питань, які становлять інтерес для Угорщини, і це не секрет. Вони дуже уважно ставляться до питання національних меншин, і в Україні парламент та відповідні відомства досить інтенсивно працюють над новим законодавством. Тепер вони розпочнуть втілення цього законодавства, щоб переконатися у відсутності нерозв’язаних питань щодо цього. Є й інші питання, які не пов’язані з нашим двостороннім порядком денним з Угорщиною, і ми залишаємо їх на розсуд держав-членів та європейських інститутів”, — сказав він.

Дипломат зазначив, що не розкриватиме змісту переговорів з Угорщиною, але наголосив: сподівається, що до березня, коли прийматиметься рішення “про фізичний початок переговорів про членство”, спільну мову буде знайдено.

“Для мене важливо, наприклад, публічне висловлювання угорської меншини, і, наскільки мені відомо, ухвалене законодавство [що стосується нацменшин] було сприйнято дуже тепло. Посли ЄС завітали до Закарпаття буквально за день до саміту. І я думаю, що це найголовніше, щоб задовольнити людей, задовольнити національні меншини, щоб вони почувалися комфортно. І я сподіваюся, що ми знайдемо спільну мову з Угорщиною, щоб наблизитися до рішення, яке буде ухвалено у березні, про, скажімо, фізичний початок переговорів”, — заявив Всеволод Ченцов.

Читайте також: Зустріч Зеленського та Орбана — найбільш позитивний варіант і для Києва, і для Будапешта, — кандидат політичних наук

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що прийняв запрошення президента України Володимира Зеленського провести у майбутньому двосторонню зустріч. На думку політолога, голови Центру аналізу та стратегій Ігоря Чаленка, будь-який діалог позитивний, і краще, щоб ця зустріч відбулася, аніж її не буде і продовжиться перекидання позиціями через ЗМІ.

Читайте також: Україна має розв’язати суперечності з Угорщиною та Польщею на шляху до ЄС — коментар

Прямий ефір