Київ готовий допомогти поневоленим народам Росії — подробиці (ВІДЕО)

Протести в Республіці Башкортостан. Скріншот: Telegram/Куштау Байрам

Поголовна мобілізація, низький рівень життя, спроби стерти національну ідентичність — проблеми, з якими стикаються у регіонах РФ. Простягнути руку допомоги поневоленим Кремлем корінним народам готові у Києві, повідомляє FREEДОМ.

Тива, Бурятія, Ненецький автономний округ, Республіка Алтай та Забайкальський край залишаються лідерами за кількістю загиблих на фронті в Україні відносно загальної чисельності населення. Імовірність не повернутися з війни для уродженців цих регіонів іноді у 40 разів вища, ніж для мешканців Москви чи Санкт-Петербурга, підрахували в інтернет-виданні “Медіазона”. Родичів загиблих, які об’єднуються в протестні рухи, Кремль намагається позбавити права голосу, побоюючись від’єднання суб’єктів федерації.

“Бо у Путіна просто пунктик у голові сидить про те, що найжахливіша геополітична катастрофа XX століття — це розвал Радянського Союзу. Вони й досі живуть цим, що Російська Федерація може розвалитися. Плюс до всього, на превелике нещастя для регіонів, для народів, які живуть на території більшості з національних регіонів, вони найбільше в соціально-економічному сенсі слабкі та худі регіони”, — зазначив політолог, головний редактор журналу “Воістину” Руслан Айсін.

Регіони-лідери за кількістю загиблих на фронті в Україні зазвичай посідають останні місця в рейтингах за рівнем доходів громадян. Повальна мобілізація, низький рівень життя, спроби стерти національну ідентичність корінних народів — проблеми, з якими там стикаються. Простягнути руку допомоги поневоленим Кремлем корінним народам готові у Києві. У Верховній Раді готуються подати відповідний законопроєкт. Днями відбулося перше публічне обговорення.

“У відносинах із цими народами ми можемо бути не лише рівноправними, а й взагалі — центром для орієнтації як демократична держава західного типу, а не тоталітарна, як Російська імперія. Для того, щоб зрозуміти, наскільки ці народи готові, наскільки вони дотримуються суверенітету, претензії на який вони заявляли в переважній більшості в 90-х роках, ми провели зустрічі майже з усіма представниками поневолених народів. І ми дійшли висновку, що Україні потрібна політика, законодавча база, яка б дозволяла вести відносини з цими народами”, — пояснив народний депутат Верховної Ради України Ярослав Юрчишин.

В основі законопроєкту — норми міжнародного права та декларації ООН, яких не дотримується Кремль. Мета — показати разом із представниками поневолених народів бачення їхнього майбутнього цивілізованому Заходу.

“Головне друге завдання — запропонувати й світу таку саму політику, те, чого Сполучені Штати, Європа не помічають. Те, що Росія системно знищує інгушів, чеченців, бурятів, кидає їх у горнило завойовницької війни, виснажує їх — це порушення будь-яких міжнародних принципів”, — наголосив Юрчишин.

Розпад Росії в регіонах — один із ймовірних сценаріїв закінчення війни, вважають експерти. У разі ослаблення центру, регіони можуть стати самостійними. Адже приводів для цього накопичилося достатньо.

“Щойно Москва слабшає, це все вилізе назовні. Плюс до всього, загострено все, що можна. Тому що ситуація дуже плачевна і в економічному, і в політичному сенсі. І в сенсі того, що люди не бачать горизонтів майбутнього, ніхто не планує навіть у Росії зараз. Усі чудово розуміють, що буде лише гірше. Відповідно, ця чорна енергія невдоволення та злості буде збиратися”, — вважає політолог, головний редактор журналу “Воістину” Руслан Айсін.

Показовими стали протести у Башкортостані у середині січня цього року. Тоді на захист місцевого активіста Фаїля Алсинова на вулиці вийшли близько 5 тис. мітингувальників. Алсинов — громадський діяч, який очолював національну організацію “Башкорт”, котра підтримувала ідею суверенітету Башкортостану. Активіст виступав проти видобування золота в регіоні, за що був засуджений на 4 роки колонії.

Читайте також: Геноцид — частина держполітики: як Москва знищує корінні народи РФ (ВІДЕО)

Нагадаємо, голова міжфракційного об’єднання Верховної Ради України “За деколонізацію та демонтаж Російської імперії” Олег Дунда заявив в ефірі FREEДОМ, що корінні народи Росії мають проявити активність у захисті своєї самостійності. І важливо показати цю боротьбу як національно-визвольну, щоб запобігти звинуваченням у тероризмі з боку Москви.

Прямий ефір